UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Британці показали останні повідомлення нацистів перед капітуляцією

Центр урядового зв'язку Великої Британії (GCHQ) оприлюднив останні повідомлення, які були перехоплені у нацистів перед завершенням Другої світової війни

Про це інформує Depo.ua із посиланням на CNN.

Зазначається, що в одному з повідомлень, які були опубліковані GCHQ до 75-річчя закінчення Другої світової війни, показують останні слова, передані німецьким лейтенантом незадовго до того, як вони здалися британським військам в місті Кусхафен.

Лейтенант (позивний "Кункель") 7 травня 1945 року відправив останні повідомлення о 07:35 ранку, перш ніж "назавжди" закрити комунікаційну мережу: "Британські війська увійшли в Куксхафен о 14:00 6 травня – з цього моменту вся радіотрансляційна передача припиняється, бажаю вам всього найкращого. Лейтенант Кункель".

В іншому повідомленні, перехопленому 4 травня, солдат, який знаходиться на датському узбережжі, запитує, чи є у кого-небудь запасні сигарети, перш ніж побажати всім удачі. "Тут немає сигарет", – відповідають йому.

"Ці стенограми дають нам невеличку виставу про реальних людей, які стоять за військовою технікою", – заявив історик GCHQ Тоні Комер.

Зазначається, що під час війни німецькі солдати спілкувалися через код під назвою "Колір" для "координації створення експериментального зброї". Британці зламали цей код в 1940 році і розшифровували повідомлення Німеччини протягом усієї війни.

Нагадаємо, на акцію до Дня перемоги над нацизмом у Києві прийшов чоловік у пілотці з кокардою СРСР, тепер йому загрожує штраф у розмірі 5 100 гривень.

Дещо раніше президент Володимир Зеленський у 75 річницю перемоги над нацизмом звернувся до народу, оголосивши про старт проекту меморіальних символів на честь визволення України від загарбників.

Також у День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, президент Володимир Зеленський ушанував пам'ять загиблих у цій страшній трагедії.

Читайте також: Невоєнні історії про війну: Сімейні спогади

"Можемо повторити": Чому Росія переписує історію Другої світової війни

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme