Британський парламент прагне уникнути невпорядкованого виходу з ЄС

Британський парламент розробляє декілька законопроектів, які дозволять уникнути невпорядкованого виходу країни з Європейського Союзу (Brexit)

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на DW.

Зазначається, що одна група парламентарів працює над пропозицією продовження переговорів з Євросоюзом.

Водночас група представників Консерваторської партії працює над законопроектом, який припинить дію заяви про Brexit, що допоможе Британії виграти час.

Британський міністр торгівлі Ліам Фокс розкритикував подібні ідеї політиків. Фокс вважає, що парламент Британії не має жодного права впливати на процес виходу країни з ЄС, адже рішення про Brexit ухвалили британські громадяни на референдумі.

Нагадаємо, 15 січня палата громад британського парламенту відхилила план виходу Великої Британії з ЄС, який раніше з Брюсселем погодила прем'єр-міністр Тереза Мей.

21 січня прем'єр-міністр Британії Тереза Мей повинна повідомити парламентарям про подальші плани британського уряду щодо Brexit.

Так, під час виступу в парламенті Мей може запропонувати укласти угоду з Ірландією, щоб уникнути прикордонного контролю між Республікою Ірландією та Північною Ірландією.

Водночас у парламенті Великої Британії готується законопроект про відстрочку виходу з Європейського союзу.

Після того, як Палата громад британського парламенту переважною більшістю відкинула узгоджену з ЄС угоду про умови Brexit, уряд у Лондоні закликав парламентарів проголосувати 29 січня щодо нового плану виходу Британії зі складу Євросоюзу.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна