Британські парламентарі попередньо схвалили Brexit-угоду

Палата громад британського парламенту в другому читанні підтримала новий законопроєкт про Brexit, який грунтується на угоді про Brexit, досягнутій з Брюсселем минулого тижня

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Європейську правду".

За документ проголосували 329 депутатів, проти – 299. Новий законопроєкт – документ на 110 сторінках, в якому детально описується, як саме парламент повинен імплементувати угоду про Brexit у законодавство Великої Британії.

Друге читання – це перша основна перешкода, яку законопроєкт повинен подолати на шляху до прийняття закону. Це – принципова згода парламенту на угоду, однак депутати мають надалі розглянути усі поправки.

Уряд Терези Мей дістався до тієї ж стадії, але зрештою не отримав достатньої підтримки парламенту для остаточного схвалення угоди.

Прем'єр Борис Джонсон перед голосуванням закликав депутатів підтримати законопроєкт попри їхні скарги про те, що він намагається провести його через Палату громад "на високій швидкості".

Джонсон запропонував розглянути документ за три дні і остаточно затвердити його в четвер, в іншому випадку він пообіцяв відкликати угоду і запропонувати дострокові вибори.

Нагадаємо, 17 жовтня Європейська рада підтримала угоду ЄС із Британією. Нова угода про Brexit в основному збігається з домовленостями, досягнутими попереднім прем'єр-міністром Великої Британії Терезою Мей, основні відмінності полягають у вирішенні проблеми кордону Ірландії та Північної Ірландії.

19 жовтня Палата громад британського парламенту прийняла поправку, що передбачає нову відстрочку Brexit.

20 жовтня уряд Британії запустив надзвичайний план дій під назвою Yellowhammer, розроблений на випадок виходу Сполученого Королівства зі складу Європейського союзу (Brexit) без угоди.

Згодом Велика Британія заявила, що має намір вийти зі складу Євросоюзу в заплановану дату, 31 жовтня – у Лондона є "кошти і здатність" на це.

21 жовтня у парламенті Британії заблокували голосування щодо Brexit.

Довідка: Спочатку Велика Британія планувала вийти зі складу Євросоюзу 29 березня, але до цього терміну так і не визначилася з планом "брекзіту". У квітні 27 країн-членів ЄС на позачерговому саміті в Брюсселі домовилися надати Лондону відстрочку до 31 жовтня. Новий глава британського уряду Борис Джонсон неодноразово оголошував про намір реалізувати "брекзіт" до цього терміну при будь-яких обставинах, в тому числі і без угоди з Брюсселем.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme