Британська поліція розвінчала міф про серійного котовбивцю

Так званого "кройдонського котовбивці" не існує, заявили у лондонській поліції. Масштабне розслідування там розпочали у 2015 році після того, як до поліції почали масово надходити повідомлення про понівечені тіла котів у лондонському районі Кройдон

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на BBC.

Патологоанатоми провели 25 розтинів котячих тіл, проте не знайшли жодних ознак того, що до смертей приклала руку людина. У Скотленд Ярді заявили, що скоріш за все смертельні травми коти отримували під час сутичок із хижаками, або ж тварин просто збивали автомобілі. Правоохоронці вважають, що покалічити котів також могли дикі лисиці.

Протягом розслідування поліція отримала 400 повідомлень про понівечені тіла котів на вулицях. Їх знаходили в Лондоні та у сусідніх графствах. Тим не менше у поліції вирішили, що всі ці справи "не мають ознак злочину".

Командир Аманда Персон розповіла, що вони мали розслідувати кожен випадок загибелі кота, через що офіцери в мить опинилися "надзвичайно перевантажені роботою". "Зокрема, вони розслідували шість справ, які здалися підозрілими після посмертного розтину. Саме така кількість справ дозволила поліцейським звернутися до експертів, разом з якими вони дійшли висновку про те, що додаткового розслідування не потрібно".

На записах з камер вуличного стеження поліція тричі побачила лисиць, які несли в роті частини тіл домашніх тварин.

Посмертні розтини шістьох котів, чиї смерті здавалися "підозрілими" провела навіть голова відділу ветеринарної судової патології Королівського Ветеринарного коледжу доктор Енні Мартіно. Вона знайшла колоті рани, які пропустили раніше.

Стюарт Ортон з поліції Хердфордшира проводив схоже розслідування та розповів, що відмовився від версії про "людину або групу людей, які подорожують країною та калічать тварин". "Докази свідчать про те, що на тварин нападали хижаки. У випадку з котами, скоріш за все хижаки нападали на них вже після того, як домашніх тварини збивали автомобілі на дорогах", - сказав Ортон. "Сподіваюся, що наші висновки заспокоять власників домашніх тварин, які аж до сьогодні боялися випускати своїх улюбленців надвір вночі", - додав поліцейський.

Поліція працювала паралельно із групою жителів Кройдона, які назвали себе Ліга звільнення тварин з Південного Норвуду.

Попри запевняння правоохоронців про те, що вони "не виявили жодних свідків та слідів, та не прийшли до жодних судово-медичних висновків, які б вказували на причетність людини", Ліга звільнення тварин оприлюднила заяву. В ній активісти оголосили про те, що "здивовані" висновками поліції.

"Ми вважаємо що зібрані нами протягом трьох років докази ясно свідчать про те, що до котячих смертей причетні люди. Ми також маємо експерта, який поділяє нашу думку", - йшлося у заяві.

На певному етапі розслідування за інформацію про ймовірного котовбивцю навіть пропонували винагороду 10 тисяч фунтів.

Власниця кішки Наомі розповіла BBC про те, як знайшла тіло свого домашнього улюбленця з відтятою головою біля дороги. "Я дуже розхвилювалася. Я не могла припинити плакати", - сказала вона. Наомі так і не змогла знайти голову своєї кішки Іви, хоч як і не шукала довкола. Наомі довелося взяти тритижневу відпустку, аби подолати депресію та тривогу. Вона також страждала від нічних жахів та не могла міцно спати.

В лондонській поліції натомість закликали людей відтепер повідомляти про подібні нещасні випадки із котами благодійним організаціям із захисту тварин.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна