У Британії готують "облаву" на фірму, яка "просувала" Трампа

Британський комісар із захисту інформації Елізабет Денем клопотатиме про отримання ордеру на обшук компанії Cambridge Analytica

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на BBC.

Фірму Cambridge Analytica звинувачують у несанкціонованому використанні даних 50 мільйонів користувачів Facebook для впливу на вибори у США в 2016 році на користь Дональда Трампа.

"Комісар із захисту інформації Сполученого Королівства заявила, що клопотатиме про видачу ордера на обшук бази даних та серверів, що використовуються британською фірмою Cambridge Analytica", – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, лондонську компанію звинувачують в отримані даних без особистої згоди людей за допомогою онлайн-тестів. Денем повідомила, що компанія відмовилася надати доступ до своєї бази даних.

"Я не приймаю їх пояснення, тому буду змушена звернутися до суду для отримання ордера", – сказала вона в інтерв'ю Channel 4.

За словами Денем, необхідно перевірити бази даних, сервери і зрозуміти, яким чином компанія опрацьовувала і видаляла інформацію.

У понеділок керівника Cambridge Analytica Александра Нікса також показали у прихованій зйомці в ефірі Channel 4 News. Він розповів, що його компанія може дискредитувати політиків в інтересах свої клієнтів.

Нагадаємо, 17 березня Facebook заблокував роботу аналітичної компанії Cambridge Analytica і пов'язану з нею консалтингову фірму Strategic Communication Laboratories, які допомогли Дональду Трампу перемогти на президентських виборах у США в 2016 році.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна