Британія звинуватила Росію в кібератаках всього світу

Російська військова розвідка неодноразово влаштовувала "безсистемні і безрозсудні" кібератаки на політичні інститути, компанії, ЗМІ та спортивні організації по всьому світу

Про це заявив міністр закордонних справ Великої Британії Джеремі Гант, передає Depo.ua з посиланням на DW.

Експерти британського Національного центру з кібербезпеки (NCSC) стверджують, що Головне розвідувальне управління (ГРУ) міністерства оборони Росії "майже напевно" причетне до діяльності хакерських угруповань APT 28, Sofacy, Sednit, Sandworm, "Кіберхаліфат", "КіберБеркут" і низки інших.

В результаті резонансних кібератак "постраждали громадяни великої кількості країн, включаючи Росію", а збиток національним економікам склав мільйони фунтів стерлінгів. Зокрема, британські ексерти вважають російських хакерів винними в атаках на Всесвітнє антидопінгове агентство WADA в Швейцарії в 2017 році, Демократичну партію США в 2016 році і один з британських телеканалів в 2015 році.

NCSC назвав діяльність хакерів "кричущим порушенням міжнародного права". Гант наголосив, що Велика Британія разом з союзниками має намір "відповісти спробам ГРУ підірвати міжнародну стабільність".

Нагадаємо, нещодавно Гант пообіцяв, що Росія дорого заплатить, якщо буде намагатися залякати Велику Британію та ігнорувати міжнародні норми.

Як відомо, Британія планує практично в чотири рази збільшити чисельність своїх наступальних кібервійськ, щоб стримати країни, які хочуть завдати їй шкоди - зокрема Росію.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Росія