Британія закликала Росію пустити до Криму міжнародних спостерігачів

Велика Британія закликала Росію дозволити міжнародним моніторинговим організаціям отримати доступ до незаконно анексованого Криму і негайно звільнити всіх політичних в'язнів

Відповідна заява була озвучена британським послом на засіданні Ради ООН із прав людини та опублікована на сайті уряду, передає Depo.ua.

Так, заява з'явилася з приводу звіту Управління Верховного комісара ООН із прав людини, який був зроблений на основі роботи моніторингової місії щодо прав людини в Україні.

"Ми засуджуємо обшуки та арешти 20 кримських татар у Сімферополі в березні. Ми вражені триваючими повідомленнями про довільні затримання, несправедливі судові процеси і застосування тортур в незаконно анексованому Криму, і ми, як і раніше, глибоко стурбовані станом понад 70 українських політичних в'язнів, які нині утримуються на Росії, зокрема Павла Гриба та Едема Бекірова, які потребують термінової медичної допомоги", – йдеться в заяві.

Наголошується, що Росія демонструє повну зневагу до надання звітів Раді ООН із прав людини щодо ситуації в Криму.

"Ми засуджуємо Росію за невиконання резолюції 73/263 Генеральної Асамблеї ООН і закликаємо Російську Федерацію надати міжнародним моніторинговим організаціям доступ в незаконно анексований Крим і негайно звільнити всіх політичних в'язнів", – зазначається у заяві.

Нагадаємо, міністр закордонних справ України Павло Клімкін вважає, що спостерігачі ОБСЄ мають контролювати увесь окупований Крим.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна