Британія просить своїх громадян не летіти в Іран

МЗС Великої Британії рекомендувало жителям країни відмовитися від поїздок до Ірану в зв'язку з ростом напруженості в регіоні

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "РИА Новости".

Минулої суботи Міністерство закордонних справ Британії рекомендувало підданим королівства утриматися від поїздок в Ірак та Іран у зв'язку з підвищеною напруженістю в регіоні, викликаної вбивством іранського генерала Касема Сулеймані.

У новій заяві МЗС йдеться про посилення напруженості в регіоні у зв'язку з тим, що в середу Іран "пустив дві ракети по двом військовим базам у Іраку, на яких знаходилися американські службовці".

Відзначається, що в регіоні також "існує невизначеність у зв'язку з катастрофою 8 січня рейсу авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України". Вбивство Сулеймані є ще одним дестабілізуючим фактором, додають в заяві.

"Міністерство закордонних справ та у справах Співдружності (FCO) радить відмовитися від усіх поїздок в Іран. На додаток до цього міністерство радить не робити авіаперельоти в Іран і з нього, а також в межах країни. Якщо ви перебуваєте в Ірані, то вам слід переглянути варіанти від'їзду і обдумати можливість виїзду з країни", – йдеться в заяві, розміщеній на сайті уряду Британії.

Нагадаємо, у середу, 8 січня, невдовзі після зльоту з тегеранського аеропорту імені Імама Хомейні, розбився літак Boeing-737 української авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" (МАУ), який виконував рейс PS752 "Тегеран-Київ". Він мав прилетіти до столиці України о 8:10.

Згодом з'явились фото та відео з місця авіакатстрофи в Ірані. Також, за дорученням президента України Володимира Зеленського, при Раді національної безпеки і оборони (РНБО) України було створено оперативний штаб у зв'язку з трагедією.

Всього в результаті трагедії загинули 176 людей: 9 членів екіпажу літака та 167 пасажирів. Серед них – близько 30 дітей.

Слід зазначити, що серед загиблих, – люди з різних країн. 82 громадянина Ірану, 63 – Канади, 2+9 (екіпаж) – України, 10 – Швеції, 4 – Афганістану, 3 – ФРН і ще 3 – Великої Британії.

Відомо, що вже було знайдено обидва бортові самописця з Boeing-737, який виконував трагічний рейс, однак Іран не хоче віддавати "чорні скриньки" ані Україні, ані компанії Boeing.

Також повідомлялося, що міністр закордонних справ України Вадим Пристайко під час телефонної розмови з очільником МЗС Ірану Джавадом Заріфом домовилися координувати дії слідчих груп обох країн для з'ясування причини аварії українського літака Boeing 737 в Тегерані.

Водночас прем'єр-міністр України Олексій Гончарук відмовився називати причини або ж ймовірні версії авіакатастрофи літака МАУ в Ірані до завершення розслідування.

 

Читайте також: В Ірані розбився український пасажирський літак (ХРОНІКА)

Хто загинув і що сталося: Офіційні дані про падіння українського літака в Тегерані

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme