Азовська криза: Британія готова направити в регіон військові кораблі

Не можна допустити, щоб Азовське море стало новим полем битви у війні Росії проти України

Про це під час дебатів у ПАРЄ заявив представник європейських консерваторів Джон Хауел, передає Depo.ua.

Він назвав доповідь щодо Азовської кризи занадто дипломатичною.

"Наприклад доповідач закликав обидві сторони до співпраці при використанні Керченської протоки. Однак це не може приховати те, що ми побачили черговий приклад російської агресії в Україні", - сказав політик і додав, що не хоче занадто критикувати доповідь, оскільки вона "закликає звільнити українських військовослужбовців і забезпечити свободу судноплавства і покласти край насильству.

За його словами, події в Керченській протоці - неприхована російська агресія.

"Ми бачили , що були захоплені і поранені українські військові. Крім того Росія побудувала так званий Кримський міст. Це порушення міжнародного права, це не законно і є порушенням суверенітету України. Це дуже небезпечний розвиток ситуації", - зазначив він.

За словами Хауелла, візит британського міністра оборони до Києві є потужним сигналом того, що Об'єднане Королівство підтримує Україну і робить все для того, щоб припинити подальші провокації.

"Крім того ми готові відправити туди (в Чорне море. - Ред.) військові кораблі, щоб означити там присутність Великої Британії", - сказав він.

Політик також закликав припинити обшуки українських і іноземних кораблів в Азовсько-Чорноморському регіоні.

"Нам треба зробити все, щоб Україна повернула контроль над Кримом і Чорним морем. Ми не можемо допустити, щоб Азовське море стало новим полем битви у цій війні. Ми маємо підтримати Україну", - сказав він.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Україна