Brexit без угоди з ЄС можливий, як ніколи, - Туск

Президент Європейської Ради Дональд Туск вважає, що ризик виходу Великої Британії з ЄС без підписання угоди високий, "як ніколи раніше"

Про це Туск зазначив 15 жовтня у своєму запрошенні на саміт у Брюсселі, адресованому лідерам 28-ми країн ЄС, передає Depo.ua з посиланням на DW.

Саміт має розпочатися 17 жовтня і основною його темою буде саме Brexit.

За словами Туска, дійти згоди з Лондоном, "виявилося складніше, ніж дехто очікував". При цьому Туск наголосив, що надію ще не втрачено й обидві сторони зберігають добру волю продовжувати переговорний процес.

Тим часом прем'єр-міністерка Британії Тереза Мей вважає, що угода між Лондоном і Брюсселем і досі "досяжна".

"Умови нашого виходу нині чіткі. Ми досягли реального прогресу за останні тижні і щодо угоди про вихід, і щодо політичної декларації стосовно наших майбутніх відносин", - заявила Мей, виступаючи перед депутатами нижньої палати парламенту Британії.

На саміті ЄС Тереза Мей представить оцінку Лондоном переговорів. Після цього головний представник ЄС на переговорах Мішель Барньє озвучить свої рекомендації, а 27 лідерів країн ЄС приймуть рішення щодо подальшої долі переговорів з британцями.

Нагадаємо, за даними ЗМІ, прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей поінформувала свій кабінет про те, що домовленість з Євросоюзом щодо угоди про Brexit майже досягнута.

Як відомо, лідери ЄС зберуться 17 жовтня у Брюсселі для обговорення з Британією можливої угоди щодо Brexit.

У Консервативній партії є 40 депутатів, які готові проголосувати проти такої домовленості Лондона і Брюсселя, яка залишить Велику Британію "частково в рамках ЄС, а частково поза ними".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #ЄС