"Бояришнік" переміг: На Росії визнали, що безсилі у боротьбі з контрафактним алкоголем

Уряд Росії визнав нездійсненним цільовий показник щодо скорочення споживання незареєстрованого алкоголю в 2020-2022 роках, і його пропонують скорегувати до більш реалістичних значень

Про це йдеться в аналітичному матеріалі Рахункової палати Росії, передає Depo.ua з посиланням на РБК.

 

Держпрограма містить цільовий показник "зниження різниці між обсягом споживання алкогольної продукції на душу населення і обсягом легальних роздрібних продажів алкогольної продукції на душу населення". Він відображає обсяг споживання незареєстрованого алкоголю (контрафакту, самогону, аптечної настоянки глоду, спиртовмісної парфумерії і т.д.).

 

У діючій поки редакції держпрограми річне споживання неврахованого алкоголю в 2020 році має скоротитися до 2,2 л на людину (з 2,6 л в 2019 році), в 2021 році - до 1,9 л, а в 2022 році - до 1,6 л. До 2024 року цільовий показник повинен скласти 1,2 л.

 

Однак, як зазначає Рахункова палата, цільові значення показника "запропоновано скорегувати в бік погіршення в зв'язку з ризиками його недосягнення в плановому періоді". Ініціатором змін виступає "Росалкогольрегулювання".

 

У 2020 році планку хочуть встановити на рівні 2,4 л, в 2021 році - 2,3 л, в 2022 році - 2,2 л на людину. Таким чином скорочення споживання росіянами нелегального алкоголю буде йти повільніше, ніж планувалося, тобто замість скорочення за три роки на 38% пропонується скоротити всього на 15%.

 

Нагадаємо, на Росії заборонили продаж настоянки "Бояришнік", яка стала причиною тисяч випадків отруєння, зокрема і з летальним результатом. 

Довідка: За даними "Росспоживнагляду", за дев'ять місяців 2016 року на Росії зафіксували 36 тисяч випадків гострого отруєння алкогольною продукцією, понад дев'ять тисяч із них – з летальним результатом.

Після запровадження мораторію на продаж спиртовмісної нехарчової продукції, кількість отруєнь сурогатним алкоголем на Росії скоротилося майже на чверть.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme