Боротьба з коронавірусом і Путіним: Про що Трамп і Байден сперечалися на дебатах

Попри колосальний градус протистояння на президентських виборах у США і радикальну різницю між передвиборчими обіцянками кандидатів, в необхідності протидіяти Росії та підтримувати Україну Трамп і Байден в загальних рисах сходяться

Тарас Паньо
Журналіст відділу міжнародної політики
Боротьба з коронавірусом і Путіним: Про…

Вчорашня дискусія між Трампом та Байденом була останніми офіційними дебатами до президентських виборів, що заплановані на 3 листопада.

На відміну від попереднього раунду, який перетворився на цілковитий хаос через бажання Трампа перебивати не тільки кожну репліку суперника, але й ремарки модератора, цього разу все відбувалося примусово-цивілізовано. Оскільки модераторові було надано право вимикати мікрофон того учасника дебатів, який в даний момент мав би мовчати. Ідея спрацювала на всі сто – вловивши цю зміну правил, Трамп раптом став говорити набагато більш чітко й дисципліновано, ніж минулого разу. Політичні дебати з формату реаліті-шоу повернулися до свого більш традиційного вигляду.

Головною темою розмови, цілком сподівано, стала коронакриза. Ну, і методи її подолання, які можуть запропонувати кандидати. І тут позиція Трампа явно вийшла програшною.

Оскільки подолавши коронавірус в особистому порядку, він взявся категорично наполягати на тому, що епідемія, по суті, закінчується, і все, на чому слід зосередитися владі – це на пришвидшеному відновленні економіки. На тлі подальшого наростання епідемії та збільшення кількості госпіталізацій у США, попередження Байдена про "темну зиму" та необхідність посилити боротьбу з епідемією, яка явно ще не завершилася — а можливо й не досягла свого піку — виглядали помітно переконливіше. Між суперниками відбулися жорсткі дискусії і в традиційній для міжпартійних сутичок царині — політики стосовно нелегальних мігрантів. Зокрема, Байден розкритикував запроваджену при Трампі практику сепарації дітей мігрантів.

Але згадали в дебатах, ясна річ, і про міжнародну політику. Напевно, найбільше часу в цій рубриці було присвячено таки Росії.

Яка, якщо вірити кандидатам, хоче залишити США взагалі без президента. Принаймні, і Трамп, і Байден неодноразово й чітко заявили, що Кремль намагається спричинити їх поразку на виборах. При тому обидва кандидати при тому посилалися на дані розвідки США, щоправда Трамп використовував особисту думку голови національної розвідки Джона Реткліфа, а Байден — далеко більш чисельні й аргументовані свідчення розвідувального співтовариства, але звучали вони тут в унісон.

Особливо дошкульними для Байдена, вочевидь, стали випади Трампа, пов'язані знову-таки з Байденом-молодшим. Цього разу тему Burisma і "українського сліду" республіканці практично полишили – зате заявили, що Гантер Байден отримав близько 3.5 мільйона доларів від Єлени Батуриної, вдови Юрія Лужкова. Хоча і Байдену було що відповісти про тісні звязки з Росією Руді Джуліані, особистого адвоката Трампа.

А ще кандидати фактично змагалися в тому, хто із них краще дбає про стримування Росії — в тому числі, і в Україні. "Нікого не було жорсткішого, ніж я, стосовно Росії... Коли він (Байден – ред.) продавав подушки та ковдри, я продавав Україні протитанкову зброю. Тому немає нікого жорсткішого стосовно Росії, ніж Дональд Трамп", — заявляв чинний президент США.

Ще Трампу дісталася порція переконливої критики з боку Байдена за те, що поки він грався у "велику дужбу" з північнокорейським лідером, той створив ракети, здатні долетіти до багатьох райнів США. В цьому контексті заява Трампа про те, що "ситуація під контролем", виглядали вкрай непереконливо.

Результати цих дебатів вийшли далеко менш однозначними, ніж минулого разу, коли "тактика хаосу" принесла Трампу підтримку тільки 30% глядачів. Цього разу, за даними опитування CNN, 53% респондентів віддали перемогу в передвиборчих дебатах Джо Байдену, а 39% заявили, що переміг Дональд Трамп.

Втім, той факт, що протидію політиці Росії та необхідність підтримувати Україну обидва кандидати озвучили серед своїх пріоритетів, не може не тішити.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme