Болгарія позбавить багатих іноземців "золотих паспортів"

Іноземні громадяни, які отримали громадянство Болгарії в обмін на інвестиції, будуть позбавлені громадянства, якщо вони не інвестували в економіку країни

Про це заявив керівник Державного агентства національної безпеки країни Димитир Георгієв, передає Depo.ua із посиланням на "Укрінформ".

"Згідно з результатами проведеної спільно з МВС перевірки, з 2013 по 2018 роки болгарське громадянство отримали близько 40 тисяч іноземців. Серед них є і такі, яким було надано громадянство в обмін на фінансові інвестиції, однак за всі ці п'ять років багато з них нічого не інвестували в економіку Болгарії. Проти них будуть проведені відповідні законодавчі процедури з тим, щоб позбавити їх болгарського громадянства", - сказав Георгієв.

Він уточнив, що таких "інвесторів" не так багато, проте серед них є громадяни і Росії, і України, й інших держав.

Відомо також, що дещо раніше прем'єр-міністр Болгарії розпорядився провести перевірку діяльності Агентства національної безпеки.

Розпорядження вийшло після арешту кількох колишніх керівників агентства, обвинувачених у створенні корупційної схеми з надання болгарського громадянства за гроші.

За попередніми даними, "вартість" одного болгарського паспорта становила близько 5 тисяч євро.

Нагадаємо, Болгарія планує припинити дозволяти заможним іноземцям купувати громадянство за інвестиції.

Довідка: Нині серед 28 країн-членів ЄС, тільки в Болгарії, на Кіпрі та на Мальті можна придбати паспорт при вкладанні грошей в країни. 20 країн-членів ЄС продають посвідки на проживання.

За даними Фонду боротьби з корупцією, Болгарія надала іноземцям 225 паспортів за спеціальні внески протягом останніх 10 років, із них 125 - росіянам.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна