Блумберг проти Трампа: Чи вдасться магнату зруйнувати американські партії

Ексмер Нью-Йорка Майкл Блумберг кидає виклик нинішньому очільнику Білого дому Дональду Трампу: мільярдер балотовуватиметься у президенти США від демократичної партії

Журналіст відділу "Життя"
Блумберг проти Трампа: Чи вдасться магна…

За офіційною версією, саме порятунок країни від нинішнього лідера став одним з ключовим мотивів медіамагната. 

"Я балотуюся у президенти, аби завдати поразки Дональду Трампу і відбудувати Америку. Ми не можемо собі дозволити ще чотири роки необачних та неетичних дій президента Трампа. Якщо він піде на ще один термін, ми можемо ніколи не оговтатися від завданої шкоди", – зазначається у заяві від імені кандидата на його персональному сайті

Блумберг додає, що наразі у американському суспільстві треба "полагодити" кілька "зламаних речей": економіку, яка працює проти більшості американців; систему охорону здоров'я, що коштує надто багато і всього не покриває; спільноти, спустошені збройним насильством; школи, які не готують дітей до успішного життя; жорстоку систему імміграції, кліматичну кризу; особисті інтереси, які множать корупцію і блокують прогрес. 

З описаних проблем випливають і передвиборчі обіцянки – створення високооплачуваних робочих місць, зупинення збройної жорстокості і. т. д.  А також – підвищення податків для багатіїв, захист прав жінок та представників ЛГБТ, підтримка ветеранів і "відновлення ролі Америки як сили, що прагне миру та стабільності". 

Словом, пісня настільки класична і стара, що у деяких виборців від нудьги може звести щелепи… Хіба що закиди проти чинного лідера пожвавлюють звернення. "Я знаю, як подолати Трампа. Я вже це робив. І я зроблю це знову", – обіцяє магнат. Згадує, що лобіював закони для посилення контролю за обігу зброї (Майкл вклададає мільйони у роботу групи "Кожне місто – за захист від зброї"), домігся закриття низки вуглепереробних підприємств, бореться з електронними сигаретами. 

Між політичними вогнями

Плітки навколо можливого президентства Блумберга циркулюють вже кілька років, але раніше магнат їх вперто спростовував. Ще у березні цього року акцентував, що у президенти йти не збирається. Однак на початку листопада інформація запульсувала з куди більшою силою – власник Amazon і найбагатша людина у світі Джефф Безос запитав пана Майкла про участь у виборах (чи, скоріше, запросив його балотуватися). Блумберг ніби і відмовився, але вже не так категорично...

Цікаво, що і партійна приналежність Блумберга – явище мінливе. Зокрема, минулого року магнат переметнувся від республіканців до демократів. Така політична міграція відбилася на поглядах пана Майкла – аби зберегти обличчя, мільярдер тримається подалі від крайнощів. 

І от, саме завдяки цьому, може стати джокером у колоді демократів.  На тлі голосних заяв Берні Сандерса, Елізаберт Уоррен, Піта Буттіджіча, що хочуть нарешті дорватися до влади і зробити все максимально по-демократичному, як от вивалити з бюджету ще купу коштів на охорону здоров'я і поширше відкрити двері для знедолених гостей, поміркований Блумберг може видатися оптимальним кандидатом. Тим паче, що репутація Джо Байдена, який також представляє помірковане крило, після останніх актів українсько-американської історії втратила чимало електоральних балів.  

"Блумберг закидає шапку на (передвиборчий) ринг як помірна альтернатива. (...) Хоча він чемпіон з кронтролем за зброєю та зміною клімату, він критикував (план Елізабет Уоррен) Medicare-for-all (...) і розглядається як більш центристський, дружній до Wall Street кандидат", – пише Емілі Стюарт для Vox.com

Потенційні суперники з демократичних лав від такого опонента не в захваті. 

"Сьогодні ми кажемо Майклу Блумбергу та іншим мільярдерам: вибачте, ви не купите ці вибори", – вже пише у Twitter Берні Сандерс.

Втім, вельми можливо, що після президентства Дональда Трампа категоричність втомила американців. І тому ідейний та смисловий мікс – мільярдер-демократ йде у владу, але замість "витиснути максимум" обіцяє просто робити те, що треба, фактично без огляду на партійні рамки, – якраз може припасти виборцям до душі. І власне, це могло б покласти початок моди на геть нову, "міжпартійну" і збалансовану політику. 

Довідка:

Блумбергу 77 років. Він народився у американському Челсі в єврейській родині (крім того, має російське коріння). Закінчив Університет Джонса Хопкінса і Гарвардську школу бізнесу. 

Заснував компанію Bloomberg LP, що займалася аналітикою фінансових ринків. При цьому Блумберг сам розробив комп'ютерну систему аналізу інформації. Наразі його медіаімперія включає телеканали, радіостанції, культове видання і, власне, саму мережу фінансових даних. 

У 2001-му балотувався у мери Нью-Йорка і здобув перемогу, в тому числі, завдяки підтримці дуже добре знайомого українцям Рудольфа Джуліані. Тож вважати протистояння між Блумбергом і Трампом ширшим за межі політичної гри, було б доволі наївним. 

Цікаво, що до 2016-го мільярдери взагалі були друзями, але у лютому Трамп заявив, що "викреслив Блумберга зі списку друзів". Мовляв, образився через те, що в одному з інтерв'ю Блумберг назвав його рівень ведення дискусій "банальним", пише Vanity Fair

Додамо, що на посаду міського голови Майкл переобирався ще двічі.  У мерському кріслі отримував $1 на рік і відмовився від державних апартаментів. Що ж до успіхів,  спромігся значно знизити злочинність, створити низку нових робочих місць і ввести систему підтримки малого бізнесу. 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme