UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Блокування Telegram: США заявляють про цілеспрямований утиск свободи слова

Рішення російської влади обмежити на території країни доступ до месенджера Telegram після відмови компанії розкрити ФСБ ключі шифрування є цілеспрямованим утиском свободи слова.

З такою заявою виступив тимчасово повірений у справах США при ОБСЄ Геррі Кеміан на засіданні Постійної ради ОБСЄ у Відні, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Сполучені Штати висловлюють глибоке занепокоєння з приводу тенденції щодо утисків свободи слова у Російській Федерації. Московський окружний суд недавно обмежив доступ до Telegram, програми обміну повідомленнями, а також соціальної мережі, після того як його власники відмовились передавати ключі шифрування ФСБ", - заявив представник США.

Він підкреслив, що США підтримують заклик представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ до російських органів влади переглянути рішення про припинення доступу до Telegram та "сприяти створенню вільного, незалежного й різноманітного середовища комунікацій".

Американський дипломат також висловив стурбованість у зв'язку з розглядом у російській Держдумі законопроекту про обмеження роботи інших соціальних мереж у зв'язку з можливою появою там так званих наклепів. За його словами, це суперечить міжнародно визнаним стандартам юридичної правомірності, доцільності, а також пропорційної реакції.

Водночас представник США звернув увагу на продовження тенденції загибелі журналістів на Росії, які викривають неприємну інформацію для влади. У цьому зв'язку він згадав про смерть Максима Бородіна, який провів журналістські розслідування про російських найманців у Сирії, корупцію у Свердловській області та офшорні рахунки за кордоном, пов'язані з російським олігархом Олегом Дерипаскою.

Нагадаємо, Таганський суд Москви ухвалив рішення заблокувати Telegram на території Росії.

16 квітня на Росії Роскомнагляд почав блокувати Telegram.

Засновник Telegram Павло Дуров пообіцяв використовувати вбудовані методи обходу блокувань, які не вимагають дій від користувачів".

Блокування месенджера почалося після того, як засновник Telegram Павло Дуров вирішив не передавати ФСБ Росії ключі для розшифровки листування користувачів месенджера.

Найбільша американська національна правозахисна організація ACLU звернулася одразу до чотирьох IT-гігантів: Amazon, Google, Microsoft та Apple із закликом чинити опір російській владі.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme