Біля кордону з Польщею Росія оновила сховище ядерної зброї

Впродовж останніх двох років російські військові провели в Калінінградській області велике оновлення об'єкта, в якому може зберігатися ядерна зброя

Про це у своїй статті повідомив директор проекту з ядерної інформації Федерації американських вчених Ханс Крістенсен, передає Depo.ua.

За його словами, супутники зафіксували цей об'єкт поблизу селища Куликове, що розташоване за 50 кілометрів від кордону з Польщею.

Крістенсен зазначив, що цей об'єкт є одним із трьох підземних бункерів, які розташовані у тій же місцевості. Його було розкопано у 2016 році, потім скоріш за все, відновлено, і знову накрито у 2018 році. За припущеннями Крістенсена, об'єкт невдовзі повернуть в експлуатацію.

На думку науковця, даний бункер росіяни вже модернізували між 2002 і 2010 роками, коли було очищено зовнішній периметр безпеки.

За інформацією дослідника, розташування об'єкта таке, що потенційно його можна використовувати для багатьох потреб і завдань.

У коментарі видання The Guardian Крістенсен розповів, что об'єкт, який поглибили та накрили новим бетонним дахом в останні місяці, має всі типові ознаки російських сховищ для ядерної зброї.

"Важка багатошарова огорожа по периметру ззовні. Самі бункери мають потрійну огорожу. Це типові риси з усіх других місць зберігання ядерної зброї на Росії, про які ми знаємо", – розповів Крістенсен.

"Це перший раз, коли ми бачили, що один із ядерних бункерів розкопано і, вочевидь, відновлено. Ці фотографії не показують наявність у Калінінграді (області) ядерної зброї, але вони показують, що це чинний об'єкт", – підсумував дослідник.

Russia upgrading nuclear weapons storage bunker in Kaliningrad. Story by @julianborger in @guardian https://t.co/oX1m5l1Uih My original story with satellite photo analysis is here https://t.co/O5bmxihIW2 pic.twitter.com/H64ONhHR62

— Hans Kristensen (@nukestrat) June 18, 2018

Нагадаємо, лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв 25 травня заявив про наявність кількох ядерних боєголовок на території Кримського півострова на об'єкті під посиленою охороною окупаційних військ.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #на Росії