UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Білорусь не пустила політиків Литви на дискусію про військові навчання Росії

Всі шість депутатів литовського сейму, запрошених взяти участь 11 вересня в Мінську в дискусії "Регіональна безпека і навчання "Захід-2017": погляд з Мінська, Вільнюса, Варшави, Києва", отримали відмову в білоруській візі

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на DW.

Білоруська влада поки не коментує це рішення. Інформація про нього з'явилася після закінчення робочого дня 8 вересня.

За словами співголови комітету з організації круглого столу, лідера Об'єднаної громадянської партії (ОГП) Анатолія Лебедька, у візах відмовили всім запрошеним литовським учасникам дискусії, які представляють всі фракції, що входять до парламенту Литви: Лаурінасу Кашчюнасу (керівник парламентської групи "За демократичну Білорусь"), Расі Юкнявічені (заступник голови комітету з національної безпеки Сейму), Аудронюсу Ажубалісу (член комітету з міжнародних справ, екс-міністр закордонних справ), Егідіюсу Варейкісу (заступник голови комітету з міжнародних справ), соціал-демократу Ріманті Шалашявічюті і позафракційному депутату Гінтарасу Степонавічюсу.
"Відлуння скандалу розійдеться по всій Європі"

Литовські депутати очікували остаточної відповіді протягом всього дня. У результаті посольство Білорусі в Вільнюсі відмовило їм у візах без пояснення причин.

"Очевидно, що це політичне рішення і скандал - не білорусько-литовський, а з європейським звучанням", - вважає білоруський політик.

Депутати литовського сейму готують спеціальну заяву з цього приводу. Тим часом вони все одно візьмуть участь у дискусії - за допомогою відеоконференції.

Додамо, що дискусію організовує білоруський Центр законодавчих ініціатив і досліджень і правоцентристська коаліція, куди входять рух "За свободу", ОГП і оргкомітет зі створення партії Білоруська Християнська демократія (БХД). Тема круглого столу - яким буде військово-політичне послання російсько-білоруських військових навчань "Захід-2017" і кому воно адресоване, а також чи може Білорусь бути посередником в міжнародних справах.

Нагадаємо, сьогодні у Мінську відбулася акція опозиції "За мирну Білорусь" проти військових навчань Росії і Білорусії "Захід-2017".

Як відомо, російсько-білоруські військові навчання "Захід – 2017" відбудуться з 14 по 20 вересня. Вони стануть завершальним етапом спільної підготовки збройних сил Білорусі та Росії в поточному навчальному році. За офіційними даними, участь у маневрах візьмуть 13 тис. солдатів. Однак, за оцінками НАТО, у навчаннях візьмуть участь близько 100 тис. військовослужбовців двох країн.

Секретар РНБО Олександр Турчинов вважає, що спільні навчання Росії і Білорусі "Захід – 2017" можуть бути підготовкою до наступальної операції.

Міністр оборони України Степан Полторак під час зустрічі з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом у Штаб-квартирі НАТО також назвав загрозою проведення білорусько-російських навчань "Захід – 2017" на кордоні з Україною.

20 червня у НАТО пообіцяли уважно стежити за російсько-білоруськими навчаннями "Захід-2017".

Реакцією країн НАТО на майбутні білорусько-російські навчання "Захід – 2017" стало посилення угруповань військ на кордоні союзної держави.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme