Білий дім знову затримує військові програми для України, – ЗМІ

Адміністрація президента США Дональда Трампа затримує схвалення щонайменше шести комерційних замовлень України американським компаніям на постачання зброї та боєприпасів

про це повідомляє ресурс BuzzFeed, передає Depo.ua із посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Адміністрація Трампа наразі утримується від схвалення щонайменше шести комерційних замовлень на озброєння і боєприпаси від американських компаній в Україну на загальну суму близько $30 млн за відомостями трьох нинішніх українських чиновників і колишнього високопоставленого чиновника США, які безпосередньо інформовані про продаж", – ідеться в статті, опублікованій на сайті BuzzFeed у четвер.

Усі четверо чиновників заявили, що п'ять очікуваних продажів було відкладено приблизно на рік, а один – на більше ніж рік. Також вони зазначили, що не змогли отримати жодної відповіді від адміністрації Трампа про те, чому угоди, на схвалення яких зазвичай потрібно близько двох місяців і ліцензія Держдепартаменту, не отримали схвалення.

"Для українців було б розумним шукати інші джерела", в яких купувати озброєння і боєприпаси, цитує видання американського чиновника, котрий сказав, що розпитував високопоставлених чиновників Білого дому та Держдепаратменту з цього питання.

Посольство США в Києві відмовилося коментувати питання, Білий дім, Державний департамент і державний концерн "Укроборонпром" не відповіли на запити про коментарі.

"Двоє українських чиновників, які говорили з Buzz Feed News, вважають, що затримання можуть бути пов'язані з китайською спробою купити стратегічну українську аерокосмічну компанію, яку США намагалися заблокувати, підвищуючи ймовірність того, що Київ може бути втягнутим у гру сил між Пекіном і Вашингтоном", – наголошується в статті.

Нагадаємо, 31 січня американські ЗМІ повідомили, що Трамп не урізатиме допомогу Україні.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme