UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Байдену вже погрожують імпічментом

У США республіканці можуть розпочати процес імпічменту новообраному президенту, якщо ним стане Джозеф Байден

Про це заявила сенаторка від Республіканської партії Джоні Ернст, передає Depo.ua з посиланням на "Голос Америки".

"Гадаю, двері до можливості оголосити імпічмент відкрилися. Джо Байден повинен бути дуже обережним з тим, про що він просить, тому що знаєте, у нас може скластися ситуація, де в разі, якщо коли-небудь Байден стане президентом, тоді негайно після того, як його оберуть, люди скажуть: що ж, ми оголосимо йому імпічмент", – сказала Ернст, яка стала сенаторкою США у січні цього року від штату Айова, це її перша каденція.

За її словами, підставою для імпічменту Джо Байдена стане те, що в час, коли він був віцепрезидентом США, "його призначили викориніти в Україні корупцію, а він натомість закрив очі на компанію Burisma, тому що його син був у наглядовій раді компанії, заробляючи там мільйони доларів у рік".

Прессекретарка Байдена у відповідь заявила, що слова сенаторки Ернст лише надихнуть демократів голосувати за Байдена.

"Жителі Айови у понеділок отримають шанс сказати ті слова, яких найбільше бояться Дональд Трамп та Джоні Ернст: ми - тут, щоб віддати перевагу Джо Байдену", – сказала вона.

Нагадаємо, 3 лютого в штаті Айова (США) відбулися перші попередні внутрішньопартійні вибори, мета яких – визначити найпопулярніших кандидатів у президенти всередині партії.

25 квітня Джо Байден оголосив, що претендує на посаду президента США.

Довідка: 25 вересня у Білому домі оприлюднили стенограму розмови Трампа й Зеленського. Відповідно до неї, Зеленський заявляв, що генпрокурор – 100% його людина, а Євросоюз мало допомагає Україні.

У США опублікували скаргу інформатора на розмову Трампа із Зеленським. Інформатор розповів, що новій українській владі натякали на те, що зустріч або телефонний дзвінок між Зеленським і Трампом залежатимуть від того, наскільки президент України виявить бажання співпрацювати з тих питань, які озвучували тодішній генпрокурор Юрій Луценко та адвокат Трампа Рудольф Джуліані. Йдеться про розслідування проти компанії, де працював син Джо Байдена.

Згодом ЗМІ "рознюхали", хто "злив" скандальну розмову Трампа і Зеленського.

31 жовтня Конгрес США дав старт процедурі імпічменту Трампа.

13 листопада у Конгресі США стартували публічні слухання щодо імпічменту Трампа.

19 грудня під час голосування в Палаті представників США затвердили звинувачення щодо Трампа за двома статтями ("перевищення повноважень" і "перешкоджання Конгресу"). Тепер питання про відсторонення глави держави від посади буде передано Сенату.

15 січня справу про імпічмент Трампа передали в Сенат США.

21 січня у США Сенат розпочав судовий процес щодо імпічменту Трампа.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme