UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Банкрутство і відмивання грошей: Американські ЗМІ про діяльність Коломойського і Боголюбова

Імена українського олігарха Ігоря Коломойського і його ділового партнера Геннадія Боголюбова знову спливли в США в черговому скандалі, пов'язаному з відмиванням грошей і банкрутством великого метзаводу в результаті організації фіктивних кредитних схем

Про це пише "Страна" з посиланням на американський сайт Delawareonline.com, передає Depo.ua.

"Три роки тому сталеливарний завод в Уоррені, штат Огайо, остаточно закрився, в результаті чого майже 200 робочих залишилися без роботи посеред холодної зими на Середньому Заході. Тоді компанія заявила, що була змушена закритися через непередбачені ділові обставини. Проте, адвокати в позові, поданому в Делаварський суд вказували, що сталеливарний завод постраждав від "серії великомасштабних і узгоджених шахрайських схем", що довели його до банкрутства. Вони були організовані Коломойським і Боголюбовим, як стверджують адвокати.

Українські мільярдери створили систему "фіктивних" кредитів, які проходили прямо через сталеливарний завод, потім через мережу "пов'язаних сторін", а потім передавалися іншим організаціям, що контролюються мільярдерами, йдеться в позові.

"За допомогою цих схем відповідачі неправомірно видавали мільйони доларів незаконних, недостатньо забезпечених кредитів", - запевняють адвокати.

Багато компаній, причетних до передбачуваного шахрайства, також були названі в ході судового процесу. Більшість з них зареєстровані в штаті Делавар бізнесменом з Флориди Мордехаєм Корфом.

Видання Kyiv Post описує Корфа як американського ділового партнера Коломойського. Генеральний адвокат принаймні однієї з компаній-відповідачів, в останні роки числиться в списку Роберта Пауелла, чоловіка депутата від Флориди Деббі Джесіки Мукарсел-Пауелл, згідно з реєстраційними документами штату Делавар. Сьогодні Роберт Пауелл є адвокатом ресторанної компанії Флориди, згідно його сторінці в LinkedIn.

Гроші іншої компанії-відповідача позичала інвестиційна компанія, контрольована Томасом Бараком, який відомий як неофіційний радник Дональда Трампа. Представники компанії Барака Colony Capital відмовилися коментувати позику спеціалізованому підприємству під назвою Optima 1375, LLC. Пауелл також відмовився говорити про цю історію.

Делаварські справи перегукуються з аналогічними судовими позовами в інших штатах і в Європі. Нещодавній розгляд по одній такій справі, розглянутій в федеральному суді Манхеттена, додав доказів до повідомлень про те, що Коломойський знаходиться під слідством ФБР.

Під час телефонної конференції 12 вересня адвокати Коломойського, які працювали над справою, люто домагалися, щоб нові деталі, виявлені при розслідуванні, не вийшли за стіни суду. Вони сказали, що є підстави вважати, що витік таки трапився, стверджуючи, що Шульман погрожував розкрити компрометуючі деталі уряду США, "якщо пан Коломойський і пан Боголюбов не заплатять йому гроші".

"Вони йому так і не заплатили, і ми вважаємо, що інформація була передана уряду", - сказав адвокат Брюс Маркс.

Йшлося про існування текстового повідомлення, яке було відправлено Коломойському "агентом" Шульмана з проханням, щоб неназваний чоловік "подумав про те, як вони пояснять ФБР той факт, що в 2010-2011 роках" незазначена сума грошей "була знята з його швейцарського рахунку і переведена в "неназване казино.

"Це одна з найбільш типових схем відмивання грошей", - сказала адвокат Шульмана під час телефонної конференції. Вона також стверджувала, що юридична група не розголошувала конфіденційні документи суду.

Хоча і судові процеси в штаті Делавар, і скандал навколо Трампа пов'язані з Україною, неясно, чи перетинаються вони між собою. Але і в одній, і в іншій історії виразно вимальовується Коломойський. Більшу частину минулого року Руді Джуліані працював, щоб переконати українських чиновників розслідувати дії політичного конкурента Трампа Джо Байдена.

Джуліані стверджував, що Байден використовував свою посаду віце-президента в 2015 році для захисту компанії, що займається видобутком природного газу, в якій працював його син Хантер, від розслідування, проведеного українською прокуратурою. Хоча Байден визнав, що чинив тиск на український уряд з метою звільнити прокурора, немає ніяких доказів того, що він зробив це, щоб захистити свого сина.

Після того як Зеленський переможно виграв президентські вибори в квітні, двоє наближених Джуліані, кожен з яких народився в Радянському Союзі, зустрілися з Коломойським в надії, що мільярдер представить їх новому президенту України.

"Я сказав їм, що не буду посередником на чиїхось зустрічах із Зеленським", - повідомив згодом Коломойський журналістам. Саме тоді "почалися всі ці провокації з Джуліані", вважає олігарх. Незважаючи на невдачу з Коломойським, люди Джуліані продовжили шукати інші шляхи зустрічі з новим президентом. До травня зустріч вже була запланована, але скасована після того, як новина просочилася в ЗМІ. Джуліані сказав Fox News, що скасував візитю

Нагадаємо, раніше сайт Depo.ua, з посиланням на виданння Clevescene повідомляв, що український олігар Ігор Коломойський та його бізнес-партнер Геннадій Боголюбов можуть бути замішані у фінансових оборутках. Так, нагадуючи про позов "Приватбанку" проти Коломойського і Боголюбова до суду штату Делавер щодо відмивання коштів, в якому схеми викладені на 104 сторінках, американська преса описує купівлю Коломойським та Боголюбовим нерухомості в американському Клівленді. 

Довідка: 25 вересня у Білому домі оприлюднили стенограму розмови Трампа й Зеленського. Відповідно до неї, Зеленський заявляв, що генпрокурор – 100% його людина, а Євросоюз мало допомагає Україні.

У США опублікували скаргу інформатора на розмову Трампа із Зеленським. Інформатор розповів, що новій українській владі натякали на те, що зустріч або телефонний дзвінок між Зеленським і Трампом залежатимуть від того, наскільки президент України виявить бажання співпрацювати з тих питань, які озвучували тодішній генпрокурор Юрій Луценко та адвокат Трампа Рудольф Джуліані. Йдеться про розслідування проти компанії, де працював син Джо Байдена.

Після цього стало відомо, що спікер палати представників Ненсі Пелосі планує оголосити початок процедури імпічменту американського президента Дональда Трампа.

У Європейському союзі різко відреагували на критику президента США Дональда Трампа та українського лідера Володимира Зеленського щодо недостатньої допомоги Україні з боку європейських країн.

Інформатор, який "злив" розмову Трампа із Зеленським, погодився на зустріч з конгресом.

Згодом ЗМІ "рознюхали", хто "злив" скандальну розмову Трампа і Зеленського.

30 версеня лідер республіканців у Сенаті заявив, що поставить імпічмент на голосування, якщо його підтримають у Палаті представників.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme