Неочікуване пробудження: Що зараз відбувається на Балі (ФОТО)

Тисячі туристів застрягли на Балі після того, як міжнародний аеропорт острова закрився на добу через виверження вулкану Агунг

Неочікуване пробудження: Що зараз відбув…

Сотні рейсів скасовані, кілька літаків, які прямували на Балі, були змушені сісти в Джакарті або в аеропортах Сінгапуру. Керівництво аеропорту вирішило тимчасово закрити його, оскільки попіл від вулкана піднявся на льотну висоту.

Зону евакуації на острові Балі розширили до 10 км, свої будинки будуть змушені залишити майже 100 тисяч місцевих жителів. Розширення зони небезпеки до 10 км від кратеру стосується 22 сіл.

Рівень небезпеки підняли до найвищого, коли хмари попелу призвели до закриття місцевого аеропорту, заблокувавши там десятки тисяч туристів.

За даними місцевої влади, наразі евакуйовано вже близько 40 тис. людей. Решта відмовляються залишати свої будинки: дехто почувається у безпеці, а дехто не хоче покидати свою худобу. У разі подальшої відмови залишати зону небезпеки влада збирається провести насильницьку евакуацію.

Як пише "Русская служба ВВС", з кратера в повітря піднімаються клуби попелу, рокіт і гудіння можна почути на відстані 12 км. Небезпеку для людей представляє також "холодна лава" - потоки води, змішаної з камінням і глиною, які стікають по схилах Агунга. Такі селеві потоки - звичайний провісник вивержень.
"Спалахи вогню найчастіше можна спостерігати вночі. Це явище говорить про те, що масштабне виверження вулкана неминуче", - йдеться в заяві Національного управління з ліквідації наслідків стихійних лих Індонезії.
Геолог Марк Тінг з Аделаїдського університету розповів виданню, що активність Агунга перейшла в нову фазу, яка характеризується тим, що лаву, яка світиться, вже видно на поверхні.
Однак, за його словами, складно спрогнозувати, коли саме почнеться виверження.
"Може бути, воно буде досить масштабним, тривалим і руйнівним, але може статися і по-іншому - виверження станеться трохи пізніше і буде слабшим", - говорить Марк Тінг.
Як зазначив учений, влада Індонезії готувалася до виверження вулкана кілька місяців, і ситуація повністю у них під контролем.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme