Автокефалія, газ, війна на Азові і ненависть Порошенка

Увага до української тематики у світових ЗМІ на цьому тижні була досить великою

Автокефалія, газ, війна на Азові і ненав…

Depo.ua у своєму традиційному щотижневому огляді наводить головні публікації на найбільш важливі теми, які стосуються України, в світових ЗМІ. А таких цього тижня було чимало, зокрема і інтерв'ю президента України Петра Порошенка для Washington Post.

Порошенко про Азовське море, церкву і НАТО

У власному інтерв'ю американському Washington Post Петро Порошенко ретранслював на Захід вже давно відомі всім нам в Україні меседжі.

Про Азовське море

Мета Росії - зайняти Азовське море так само, як і Крим. Це жорстоке порушення міжнародного права, і ми не можемо його прийняти. Ми зміцнюємо нашу військову присутність там і порушуємо справу проти Росії в міжнародному суді. Росія не має права нападати або зупиняти наші кораблі, які перевозять вантажі і пасажирів з двох важливих портів України, Маріуполя та Бердянська. Якщо Росія не зупиниться, у нас є тільки один інструмент - санкції.

Потрібно зупинити потенційну небезпеку російської окупації Азова. Якщо вони блокують судно з українським металом з Маріуполя на один день, вартість становить тисячі доларів. Металургійна продукція з маріуполя забезпечує 25% нашого експортного прибутку. Росія руйнує економіку. Вони затримують українських рибалок - це частина гібридної війни.

Про миротворців

Мандат Ради Безпеки ООН має бути на всій окупованій Росією території, включно з неконтрольованою частиною українсько-російського кордону, щоб зупинити проникнення російських військ і танків. На Донбасі воюють тисячі солдатів регулярних російських військ та найманців. Загалом їхня чисельність складає понад 40 тис.

Про економіку і реформи

У другому кварталі 2018 року ми продемонстрували економічне зростання 3,6 відсотка. Це під час війни. У 2014 і 2015 роках інфляція склала 45 відсотків. Зараз вона нижче 8 відсотків. Це знову ж таки під час війни. Тепер у нас стабільна валюта. Протягом минулого року ми почали реформи освіти і охорони здоров'я. Ми також почали пенсійну реформу, яка була вкрай непопулярною, але абсолютно необхідною для країни. Ми збільшили пенсійний вік з 55 до 60, а потім до 63. Чим більше ви працюєте, тим вища пенсія. Раніше це була рівність в соціалістичному стилі, що є неприйнятною. Ми створили антикорупційний суд. Ми розпочали приватизацію, створивши прозорий.

Про НАТО і ЄС

За тиждень, сподіваюся, наш парламент підтримає ініційовані мною зміни до конституції. Йдеться про те, що Україна має на меті своєї зовнішньої політики стати повноправним членом Європейського союзу і НАТО. Це не тільки асоціація, повне членство. Це гарантія того, що не буде повернення до Росії, в Російську імперію, країна не повернеться до статусу колонії Росії. Ми хочемо стати європейською нацією.

Путін хоче повернути Україну в якості російської колонії, бо Російська імперія неможлива без України.

Про Автокефалію

У нас є інша тема - незалежність Української Православної Церкви від Росії.

Я ненавиджу ідею, що українська церква маніпулюється з Москви. Формальний патріарх частини нашої церкви - росіянин, патріарх московський Кирилл. Ми ненавидимо приймати це. Ми попросили патріарха Константинополя, Варфоломія I, дати нам незалежність. Незабаром у нас буде незалежна українська церква в складі незалежної України. Це створить духовну незалежність від Росії.

Про вибори і Росію

У нас є докази того, що Росія намагається втрутитися у виборчий процес. Але все буде добре, в тому числі і для мене. Я не аналізую опитування. Місія Росії - підрив стабільності і зміна курсу України. Тому що вони незацікавлені в боротьбі з корупцією, приватизації, реформі армії, реформі судової системи - вони повністю проти них. Вони хочуть скасувати їх і повернутися до 2014 року, коли у нас була катастрофічна ситуація.

Про Антикорупційний суд

Я докладаю всіх зусиль, щоб створити умови для того, щоб незалежні антикорупційні установи заарештували і посадили до в'язниці корумпованих осіб. Створив Антикорсуд для Міжнародного валютного фонду? Я не зробив цю реформу через МВФ. Я зробив її для своєї країни. Сьогодні 1,2 мільйона українських державних службовців заповнюють електронну (антикорупційну) декларацію. Ми проголосували закон щодо антикорупційної інфраструктури, а директор НАБУ і прокурор САП повністю незалежні, в тому числі від президента. Вони порушили справи проти міністрів, членів парламенту і губернаторів.

Я волів би мати більше судових рішень - посадити у в'язницю будь-кого, хто корумпований, незалежно від того, яку позицію він займає. Я пообіцяв, що до кінця року ми повинні створити антикорупційний суд, і ми закінчуємо конкурс на кандидатів у нові судді цього суду.

Плоди українських реформ

Західні ЗМІ продовжують хвалити українські реформи. Тиждень тому ми наводили головні меседжі статті в The New York Times щодо успіхів наших реформ. Тоді особливу увагу приділяли МОЗ.

Тепер видання Financial Times зі штаб-квартирою в Лондоні написало про перші плоди цих реформ.

На думку видання, українська влада має повне право заявляти, що досягла більшого прогресу у структурних реформах за останніх чотири роки, ніж будь-яка адміністрація з 1991 року.

Економіка України зростає попри війну, а в країну потроху повертаються інвестиції.

Financial Times говорить також про зменшення темпів інфляції з 43% до 13,7%, стабілізацію курсу гривні, ринкові ціни на газ...

Втім, є й окремі проблеми. Наприклад, особисті інтереси політиків, які стоять на заваді кардинальним змінам.

За словами виконавчого директора Центру протидії корупції Дар'ї Каленюк, Україні вкрай потрібен антикорупційний суд, щоб притягнути до відповідальності високопосадовців, які продовжують розкрадати державні кошти.

Шансів на газову незалежність немає

Польський "Dziennik. Gazeta Prawna" написав матеріал "Київ у кігтях Москви". Досить апокаліптичний для нас, бо на думку польських колег, немає жодних шансів на газову незалежність України від Росії, зазначає "Польське радіо".

"Україна споживає у 2,5 рази більше газу, ніж Польща, хоча українців – тільки на 7 мільйонів більше, ніж поляків. Донедавна Київ був приречений на закупівлю газу від росіян за завищеними цінами. Після окупації Криму та впровадження Євросоюзом санкцій проти Москви, здавалося б, що Київ повинен без проблем вирівняти рахунки і вирватися з енергетичних обіймів Москви. Та спір між українським монополістом "Натфогазом" та російським "Газпромом" нагадує "бразильську теленовелу, кінця якої не видно".

Поляки вказують на небезпечний для Києва проект Nord Stream II, яким транспортуватиметься газ в обхід України.

"Немає шансів на газову незалежність наших східних сусідів, – пише видання. – У 2017 році Україна використала майже 32 мільярди кубометрів газу, з чого 17,7 мільярда – це обсяги індивідульного споживання. Київ перестав купувати газ у Росії, увесь імпорт походить з реверсу, тобто контрактів із західними сусідами. Але ж партнери реверсу купують газ у Росії".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme