ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Австралійські науковці знайшли рештки найдавнішої тварини на Землі

Учені з Австралійського національного університету знайшли молекули тваринного жиру в копалинах віком 558 мільйонів років

Depo.Світ
24 вересня 2018 18:43
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє УП.Життя із посиланням на The Guardian, передає Depo.ua.

Це – копалини найстарішої відомої на сьогодні тварини, яку відносять до організмів під назвою дікінсонії. Вони населяли Землю протягом едікарського періоду.

Ці істоти є найпершими складними організмами на Землі, але їх місце в еволюційному дереві протягом довгого часу бентежило вчених.

Вони припускали, що ці організми могли бути лишайниками або бактеріальними колоніями.

І тільки тепер вчені змогли підтвердити, що дікінсонії були тваринами.

"Це саме той тип і склад жиру, який вказує на те, що дікінсонії насправді були тваринами", – каже один із авторів дослідження цих копалин Джохен Брокс.

Він також додав, що це дослідження розкриває "десятирічну давню таємницю, яка була святим Граалем палеонтології".

Копалини знайшов аспірант докторантури Ілля Бобровський на узбережжі Білого моря, де незаймана природа.

"Я взяв вертоліт, щоб дістатися цієї дуже віддаленої частини світу – будинку ведмедів та комарів – де я міг знайти ще недоторкані органічні копалини дікінсоній

Ці копалини розташовані посеред скель Білого моря висотою 60-100 метрів.

Мені довелося висіти на краю скелі на канатах і розкопувати величезні блоки піску, відкидати їх, змивати пісковик і повторювати цей процес, поки не знайшов скам'янілість", – зазначив Бобровський.

За словами Брокса, розуміти, ким були істоти едікарського періоду, дуже важливо, оскільки це дає можливість вченим "зрозуміти появу та еволюцію наших ранніх предків".

Нагадаємо, що у червні археологи знайшли в китайській гробниці III століття до нашої ери останки мавпи, що належала до раніше невідомого вимерлому роду гіббонових.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ