Авіатроща літака МАУ: Іран запросив Канаду до участі в розшифровці "чорних скриньок"

Іран запросив Канаду взяти участь у завантаженні та аналізі даних бортових самописців українського Boeing 737, який розбився неподалік Тегерану

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на Associated press.

Зазначається, що іранська влада запросила до участі в розшифровці даних "чорних скриньок" лайнера МАУ Канадську раду з безпеки на транспорті.

Відомо, що бортові самописці Boeing 737 досі перебувають в Ірані, і канадські експерти не виключають, що розшифровка даних відбуватиметься саме там.

Канада надішле другу групу слідчих для перевірки реєстраторів в будь-яке місце, де буде проходити розшифровка даних.

Слід зазначити, що офіційні особи Ірану висловили суперечливі зауваження про те, чи відправлять вони дані про політ і диктофони з кабіни лайнера для аналізу за кордон. У попередньому звіті Організації цивільної авіації йшлося, що іранські офіційні особи просили французьку та американську владу прислати їм сучасне обладнання для отримання даних в Ірані.

Видання припускає, що Іран не наважиться передати реєстратори іншій країні, побоюючись, що з'являться додаткові подробиці катастрофи, в тому числі дані про 20 секунд між влученнями першої та другої ракет "земля-повітря" в літак Boeing 737.

Водночас уряд Канади заявив, що чорні скриньки повинні бути швидко відправлені для аналізу експертам до Франції.

Нагадаємо, дещо раніше повідомлялося, що рішення щодо передачі Україні чорних скриньок збитого літака МАУ керівництво Ірану ухвалить після звіту делегації, яка відвідувала Україну і оглянула лабораторії, які здійснюватимуть розшифровку даних бортових самописців.

Довідка: 8 січня невдовзі після зльоту з тегеранського аеропорту імені Імама Хомейні розбився літак Boeing-737 української авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" (МАУ). Внаслідок трагедії загинули 167 пасажирів і 9 членів екіпажу.

11 січня Іран офіційно визнав, що збив український пасажирський літак "Міжнародних авіаліній України", але наголосив, що зробив це випадково.

20 січня президент України Володимир Зеленський домовився із представником Ірану, що всі залишки збитого  літака перевезуть до України.

 

Читайте також: Іран збив український пасажирський літак (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme