Росія та секс: Як демократи планують організувати імпічмент Трампу

Республіканці, що зберегли кнтроль за Сенатом, скоріше за все, не дозволять довести справу до позбавлення чинного президента його посди

Демократична партія США, повернувши собі контроль над Палатою представників, схоже, починає реалізувати здобуту перемогу. Зокрема, конгресмен-демократ Джеррольд Недлер, який невдовзі очолить Юридичний комітет, почав чергову атаку на чинного президента США.

На думку політика, якщо буде доведено, що президент Сполучених Штатів Дональд Трамп під час президентської передвиборної кампанії доручив своєму юристу заплатити колишній моделі Playboy за мовчанку про їхні стосунки, це може вважатися порушенням правил фінансування кампанії. І, відповідно, стати підставою для імпічменту.

"Чи таке правопорушення є достатньо важливим, щоб цей імпічмент виправдати – інше питання. Але звісно, ці порушення передбачають імпічмент, тому що, хоча вони й були скоєні до того, як цей президент став президентом, вони мали на меті нечесне обрання на цю посаду", – заявив Недлер.

І якби йшлося виключно про історію "з присмаком полунички" - Дональд Трамп цілком міг би спати спокійно. Бо якщо Біл Клінтон свого часу спокійно допрацював у Білому домі після куди як цікавішої історії - то й Трампа ніхто б у імпічмент, звісна річ, не відправив.

Але атака на легітимність Трампа розпочалась в акурат у той момент, коли результати розслідування спецпрокурора Мюллера стосовно зв'язків виборчого штабу Трампа з Росією дали великий масив прецікавих результатів.

Як справедливо й скрупульозно підрахували у CNN, на сьогодні чітко встановлено, що як мінімум 16 осіб з оточення Дональда Трампа контактували з росіянами під час передвиборної кампанії в 2016 році і процесу передачі влади.

Можна говорити не про якісь "випадкові" зустрічі та листи - можливо, ініційовані росіянами. Мова йде про достатньо масштабні й систематичні спроби співпраці, пов'язані, в тому числі, і з просуванням бізнес-інтересів чинного президента США в Росії.

Серйозність становища, здається, потроху доходить і до розуміння Дональда Трампа. Принаймні, якщо вірити американським ЗМІ та їх джерелам у Білому домі, чинний президент сприймає імпічмент як "реальну можливість". Що призводить до сумних наслідків - переляканий Трамп починає твітити вдвічі більше, ніж зазвичай, роблячи при тому орфографічні помилки у стилі "проффесора" Януковича. Зокрема, чинний президент США хотів заявити, що в демократів немає проти нього "smoking gun" - "димучої рушниці" - як свого часу називав Ніксон зібраний проти нього компромат. При тому з незрозумілих (чи може навпаки - цілком зрозумілих) причин Трамп у твіті двічі написав слово "Smocking Gun" - яке можна перекласти як "рушниця з мережива". Що викликало сподівану реакцію "недоброзичливців".

При тому що шанси на імпічмент Трампа, попри все, невисокі. По-перше, важливим є фактор часу. Новий Конгрес розпочне роботу вже з наступного року. Процес голосування про імпічмент, неодмінні судові позови президентської команди, і перехід справи до Сенату - все це займе як мінімум рік. При тому що в 2020 у США все рівно будуть нові президентські вибори

Іншою перепоною є той факт, що в демократів немає більшості в Сенаті - тому рішення стосовно імпічменту так і не буде прийнятим.

Натомість далеко реалістичнішою ціллю, яку Демпарія, вочевидь, зможе без особливих проблем досягнути, стане тимчасова, але глибока нейтралізація президентської влади у США. Якій, до слова, не заважатимуть і республіканці, які прагнуть зараз, здається, мінімізувати законодавчі та керівні ініціативи Дональда Трампа, які дорого коштують партійному іміджу.

Тому можливість імпічменту, схоже, так і залишиться "реальною", але не реалізованою, до кінця перебування Трампа на посаді. А президент, який обіцяв найбільш радикально змінити політичне життя США, так і залишиться достатньо політично пасивним до кінця свого терміну. Що, зважаючи на всі супутні обставини, можливо, і буде на краще.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна