ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Астрономи знайшли другу найближчу до Землі екзопланету

Астрономи відкрили екзопланету класу суперземель, що розташовується всього в шести світлових роках від нашої планети

Depo.Світ
15 листопада 2018 22:00
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на "Популярную механику".

Екзопланета класу суперземель, що обертається навколо зірки Барнарда (найближчої до Сонця одиночної зірки, що найшвидше рухається на нічному небі) і перебуває в шести світлових роках від нас, отримала назву Barnard's Star b (зірка Барнарда b). Її маса перевищує земну приблизно в 3,2 рази; температура на поверхні Barnard's Star b - приблизно -170 градусів Цельсія: це робить планету не дуже вдалим кандидатом для пошуків позаземного життя.

Міжнародна група вчених виявила екзопланету за допомогою величезного масиву даних, який зібраний 7 передовими інструментами (в тому числі спектрографом Європейської південної обсерваторії HARPS) на телескопах в різних частинах світу і охоплює 20 років спостережень. Дослідники шукали найдрібніші зміни в спектрі випромінювання зірки, які могли б вказувати на коливання її траєкторії, викликані впливом гравітації великої кам'янистої планети. Дані ледь вловимі зміни - з використанням існуючих наукових інструментів - можуть бути зареєстровані з великою точністю.

"Після дуже ретельного аналізу ми на 99 відсотків впевнені, що планета там дійсно є, - зазначає провідний вчений дослідження Ігнасі Рібас. - Втім, ми продовжимо спостерігати за швидкорухливою зіркою, щоб виключити можливі, але малоймовірні, природні коливання в зоряній яскравості, які б могли бути помилково прийняті за викликані планетою".

Barnard's Star b є другою найближчою до Сонця екзопланетою. Першою вважається Проксіма Центавра b, що обертається навколо Проксіми Центавра і знаходиться від нас приблизно в чотирьох світлових роках.

Barnard's Star b обертається навколо батьківської зірки за 233 дня, перебуваючи від неї на відстані, що становить всього 0,4% відстані, що розділяє Землю і Сонце. Незважаючи на це, екзопланета отримує всього два відсотки енергії, одержуваної нашою планетою від Сонця: така відмінність пов'язана з тим, що зірка Барнарда (як і Проксіма Центавра) - червоний карлик (в порівнянні з такими зірками, як наше Сонце, червоні карлики відносно невеликі і холодні світила).

Нагадаємо, в жовтні астрономи відкрили перший в історії "місяць" за межами Сонячної системи.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ