UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Астрономи знайшли другу найближчу до Землі екзопланету

Астрономи відкрили екзопланету класу суперземель, що розташовується всього в шести світлових роках від нашої планети

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на "Популярную механику".

Екзопланета класу суперземель, що обертається навколо зірки Барнарда (найближчої до Сонця одиночної зірки, що найшвидше рухається на нічному небі) і перебуває в шести світлових роках від нас, отримала назву Barnard's Star b (зірка Барнарда b). Її маса перевищує земну приблизно в 3,2 рази; температура на поверхні Barnard's Star b - приблизно -170 градусів Цельсія: це робить планету не дуже вдалим кандидатом для пошуків позаземного життя.

Міжнародна група вчених виявила екзопланету за допомогою величезного масиву даних, який зібраний 7 передовими інструментами (в тому числі спектрографом Європейської південної обсерваторії HARPS) на телескопах в різних частинах світу і охоплює 20 років спостережень. Дослідники шукали найдрібніші зміни в спектрі випромінювання зірки, які могли б вказувати на коливання її траєкторії, викликані впливом гравітації великої кам'янистої планети. Дані ледь вловимі зміни - з використанням існуючих наукових інструментів - можуть бути зареєстровані з великою точністю.

"Після дуже ретельного аналізу ми на 99 відсотків впевнені, що планета там дійсно є, - зазначає провідний вчений дослідження Ігнасі Рібас. - Втім, ми продовжимо спостерігати за швидкорухливою зіркою, щоб виключити можливі, але малоймовірні, природні коливання в зоряній яскравості, які б могли бути помилково прийняті за викликані планетою".

Barnard's Star b є другою найближчою до Сонця екзопланетою. Першою вважається Проксіма Центавра b, що обертається навколо Проксіми Центавра і знаходиться від нас приблизно в чотирьох світлових роках.

Barnard's Star b обертається навколо батьківської зірки за 233 дня, перебуваючи від неї на відстані, що становить всього 0,4% відстані, що розділяє Землю і Сонце. Незважаючи на це, екзопланета отримує всього два відсотки енергії, одержуваної нашою планетою від Сонця: така відмінність пов'язана з тим, що зірка Барнарда (як і Проксіма Центавра) - червоний карлик (в порівнянні з такими зірками, як наше Сонце, червоні карлики відносно невеликі і холодні світила).

Нагадаємо, в жовтні астрономи відкрили перший в історії "місяць" за межами Сонячної системи.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme