Ассанж позивається проти уряду Еквадору

Засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж подав позов до суду проти уряду Еквадору

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на заяву WikiLeaks у Twitter.

У своєму позові Ассанж звинуватив уряд країни в порушення свого права на спілкування. Зокрема, посольство відмовило у зустрічі з Ассанжом старшому юрисконсульту Human Rights Watch Дайні ПоКемпнер, а також не дозволило кілька зустрічей з адвокатами.

Як наголошується, захисники планують оскаржити спеціальний протокол поведінки, який "ставить політичний притулок Ассанжа в залежність від цензури його свободи думок і слова".

Згідно з протоколом, людям, які хочуть бачити Ассанжа, необхідно надавати свої особисті дані, зокрема серійні номери та коди IMEI їх телефонів і планшетів та імена в соціальних мережах. При цьому Еквадор може передавати ці дані "іншим установам".

Нагадаємо, у жовтні Ассанжу підтвердили статус біженця в Еквадорі.

17 жовтня співзасновник WikiLeaks Джуліан Ассанж отримав список правил проживання в посольстві Еквадору в Лондоні, серед яких значиться прибирати за собою ванну кімнату і краще доглядати за котом.

Довідка: Ассанж перебуває в посольстві Еквадору з 2012 року. Таким чином він намагається уникнути екстрадиції до Швеції, де його звинувачували в згвалтуванні. На думку Ассанжа, його переслідування політично вмотивоване, і може призвести до видачі його в США за публікацію в 2010 році секретних військових документів та дипломатичної пошти. Швеція припинила розслідування у справі Ассанжа в травні минулого року.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна