Асад з Путіним 106 разів труїли сирійців хімічними атаками, - ЗМІ

Хімічні атаки в Сирії, які заперечував режим президента країни Башара Асада і його союзник Росія, допомогли сирійському диктатору наблизитися до перемоги в громадянській війні, в якій за сім років загинуло понад 350 тисяч людей

Про це йдеться в спільному розслідування журналістів BBC Panorama і BBC Arabic, передає Depo.ua з посиланням на BBC.

За даними журналістів, в період з березня 2014-го по квітень 2018 року у Сирії було здійснено 106 хімічних атак. Вони буди завдані після того, як президент Асад підписав Міжнародну конвенцію про заборону хімічної зброї та погодився знищити весь хімічний арсенал країни.

США погрожували військовими діями у відповідь, але заспокоїлись, коли головний союзник Асада, Росія, переконала його погодитися на ліквідацію хімічного арсеналу Сирії.

Попри те, що ОЗХЗ та ООН домоглися знищення 1300 тонн хімічної зброї, газові атаки продовжувалися. При цьому документувалося застосування бойового хлорину й навіть нервово-паралітичного газу зарин, у тому числі із використанням авіації.

Багато задокументованих атак відбулися кучно в невеликій кількості районів і навколо них, приблизно в один час. Це збігалося з урядовими атаками – в містах Хама та Ідліб у 2014 році, в Ідлібі в 2015 році, в місті Алеппо наприкінці 2016 року, а також у Східній Гуті на початку 2018 року".

Нагадаємо, 4 квітня 2017 року були здійснені хіматаки в провінції Ідліб, внаслідок якої загинули 84 людини, в тому числі 27 дітей.

Влада США, Великої Британії та інших західних урядів не раз звинувачували президента Сирії Башара Асада у використанні боєприпасів, заборонени резолюціями Ради Безпеки ООН і Конвенцією про заборону хімічної зброї. Водночас офіційний Дамаск відкидає ці звинувачення.

7 квітня 2018 року на сирійське місто Дума, контрольоване повстанцями, була здійснена хімічна атака, внаслідок якої щонайменше 150 людей загинули.

США різко засудили хімічну атаку на Думу та сирійську провінцію Східна Гута, і заявили, що Росія має нести відповідальність за це.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Сирія