Анти-самміт: Для чого Путін викликав Медведчука в Ново-Огарьово

Учора Путін на пару з Медведчуком спробували продемонструвати українцям, що Росія для Києва все ще залишається ймовірною і реалістичною альтернативою ЄС. Вийшло, якщо чесно, дуже непереконливо

Анти-самміт: Для чого Путін викликав Мед…
Фото: kremlin.ru

Вчорашня зустріч президента Росії Володимира Путіна з головою політради партії "ОПЗЖ", Віктором Медведчуком, здається, була задумана і організована, як своєрідна "альтернатива" саміту Україна-ЄС, який відвідував чинний президент України.

Для цього її призначили на день саміту — але на кілька годин раніше, щоби інформаційний "вихлоп" був добре висвітлений у ЗМІ. Для цього ж матеріали зустрічі — принаймні, якась їх частина — були оперативно й ретельно розповсюджені як прес-службою Путіна, так російськими ЗМІ. При тому на зустрічі, принаймні, в "публічній" її частині, не обговорювалося жодного суперечливого питання. Суцільний "ми-за-мир", плюс взаємні похвали між Путіном та його кумом.

Власне, і теми вчорашньої розмови в Ново-Огарьово були свідомою імітацією тематики українсько-європейського саміту.

Читайте також: Самміт невисловлених звинувачень: Про що промовчали Зеленський, Мішель та Боррель

Медведчук, ніби пародіюючи Зеленського на саміті, просив у Путіна посприяти Україні в отриманні російської вакцини від коронавірусу. А також "допомогти" українським підприємствам, які через російські санкції "закриваються десятками тисяч". Якщо зважити, що в Україні було всього біля 50 тисяч промислових підприємств, то, напевно, вже всі і закрилися. Допомога має полягати в тому, що для підприємств, які увійшли в промедведчуківську "Лігу промисловців та працедавців", за задумом лідера ОПЗЖ, варто зробити виключення з російських санкцій, щоб вони змогли повернутися на російський ринок. Окрім того, сторони поговорили про те, як важливо налагодити в Україні масове святкування перемоги СРСР у Другій світовій війні. На яке зазіхають "націонал-радикали, колишня влада і влада сьогоднішня".

У такий спосіб Медведчук "творчо інтерпретував" теми саміту Україна-ЄС — про вакцини від коронавірусу, фінансову допомогу та поглиблення угоди про асоціацію. Замість питань реформування економіки та судової системи було обговорено реформування святкування дня завершення Другої світової.

Все це дійство, проведене напередодні дня народження Путіна, разом зі стрільбами гіперзвуковою ракетою "Циркон" з Білого моря в Баренцеве та іншими розвагами російського самодержця, вочевидь, мало продемонструвати українським обивателям, що всі ті подарунки й аванси, які Зеленський привіз учора із Брюсселю, цілком можна отримати і в Москві. Чи то пак, в Ново-Огарьово. І для цього навіть не потрібно реформувати судову систему, імітувати боротьбу з корупцією чи прикручувати апетити місцевих прихильників протекціонізму. Достатньо "перестати стріляти" і погодитись на вимоги Кремля стосовно Донбасу і Криму. З явним натяком на те, яка політсила може швидко збудувати подібний рай на українській землі. Такий от незатійливий передвиборчий піар ОПЗЖ, та спроба протидіяти європейському вектору (чи його імітації) чинної української влади в одному флаконі. Було б добре, якби українські правоохоронці та прокурори проаналізували, як виглядає з нормативної точки зору спроба частини українських підприємств отримати конкурентні переваги в торгівлі з Росією за допомогою підтримки дружньо налаштованих до Росії сил в Україні. Але чомусь не дуже віриться, що таку логічну дію буде вчинено.

Скільки українських громадян повірять цим двом особам з порожніми очима й сповільненими рухами — питання складне і неоднозначне. Але два вчорашніх дипломатичних заходи максимально наочно продемонстрували різницю між європейською та російською перспективами. Між європейською допомогою і російськими подачками "для правильних і слухняних". Між бажанням Брюсселю вигнати якомога більше корупціонерів з українських судів і російською "церквою побєдобєсія". Вибір залишається за українськими громадянами.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"