Аналітики прогнозують посилення тероризму через коронавірус

Директор Стокгольмського інституту досліджень проблем миру (SIPRI) Ден Сміт побоюється посилення тероризму на тлі пандемії коронавірусу SARS-CoV-2
 

Про це він сказав в інтерв'ю виданням групи Funke, передає Depo.ua з посиланням на DW.

"Це особливо стосується Іраку і Сирії. В Іраку вже спостерігаються ознаки відновлення активності терористичного угрупування "Ісламська держава" (ІД)", – заявив Сміт.

Він зазначив, що в Ємені конфлікт може тільки посилитися, а в Афганістані слід очікувати посилення ісламського радикального руху "Талібан". На думку Сміта, нова ескалація напруженості можлива в регіоні Африканського Рогу (Сомалійський півострів) і в західній частині Сахари, наприклад в Нігерії або Малі, оскільки через поширення коронавірусної інфекції державна інфраструктура дуже ослабла, і люди не отримують потрібної підтримки.

"Тому дехто приєднається до збройних формувань, які обіцяють, наприклад, доступ до продовольства", – пояснив директор SIPRI.

Президент аналітичного центру International Crisis Group Роберт Меллі також очікує посилення напруженості в світі.

"Обвал економіки внаслідок кризи, викликаної коронавірусом, матиме наслідки для всіх вогнищ конфлікту. Ми перебуваємо на початку ери заворушень, які будуть наростати в одній країні за іншою", – сказав він.

Меллі, який при президенті США Бараку Обамі займав посаду координатора Білого дому по Близькому Сходу, зазначив, що і до початку пандемії люди виходили на вулицю в знак протесту проти політики в Гонконгу, Іраку, Судані, Лівані, Алжирі або Латинській Америці.

"Споконвічні причини, такі як тривала рецесія, нестача продовольства, робочих місць і необхідного для проживання доходу внаслідок пандемії лише посиляться", - прогнозує Меллі.

Нагадаємо, 14 травня військові керівники з країн НАТО проведуть віртуальну зустріч у режимі захищеної телеконференції. Серед питань, які обговорять на конференції, буде йтися про шляхи боротьби з тероризмом та забезпечення стабільності в усьому регіоні.

Як відомо, станом на ранок 12 травня від коронавірусу COVID-19 загинуло вже 286 330 людей у всьому світі, а кількість хворих наближається до 4,2 млн. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ