UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Аналітики прогнозують посилення тероризму через коронавірус

Директор Стокгольмського інституту досліджень проблем миру (SIPRI) Ден Сміт побоюється посилення тероризму на тлі пандемії коронавірусу SARS-CoV-2
 

Про це він сказав в інтерв'ю виданням групи Funke, передає Depo.ua з посиланням на DW.

"Це особливо стосується Іраку і Сирії. В Іраку вже спостерігаються ознаки відновлення активності терористичного угрупування "Ісламська держава" (ІД)", – заявив Сміт.

Він зазначив, що в Ємені конфлікт може тільки посилитися, а в Афганістані слід очікувати посилення ісламського радикального руху "Талібан". На думку Сміта, нова ескалація напруженості можлива в регіоні Африканського Рогу (Сомалійський півострів) і в західній частині Сахари, наприклад в Нігерії або Малі, оскільки через поширення коронавірусної інфекції державна інфраструктура дуже ослабла, і люди не отримують потрібної підтримки.

"Тому дехто приєднається до збройних формувань, які обіцяють, наприклад, доступ до продовольства", – пояснив директор SIPRI.

Президент аналітичного центру International Crisis Group Роберт Меллі також очікує посилення напруженості в світі.

"Обвал економіки внаслідок кризи, викликаної коронавірусом, матиме наслідки для всіх вогнищ конфлікту. Ми перебуваємо на початку ери заворушень, які будуть наростати в одній країні за іншою", – сказав він.

Меллі, який при президенті США Бараку Обамі займав посаду координатора Білого дому по Близькому Сходу, зазначив, що і до початку пандемії люди виходили на вулицю в знак протесту проти політики в Гонконгу, Іраку, Судані, Лівані, Алжирі або Латинській Америці.

"Споконвічні причини, такі як тривала рецесія, нестача продовольства, робочих місць і необхідного для проживання доходу внаслідок пандемії лише посиляться", - прогнозує Меллі.

Нагадаємо, 14 травня військові керівники з країн НАТО проведуть віртуальну зустріч у режимі захищеної телеконференції. Серед питань, які обговорять на конференції, буде йтися про шляхи боротьби з тероризмом та забезпечення стабільності в усьому регіоні.

Як відомо, станом на ранок 12 травня від коронавірусу COVID-19 загинуло вже 286 330 людей у всьому світі, а кількість хворих наближається до 4,2 млн. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme