71 рік з Дня Перемоги на лінкорі "Міссурі"

2 вересня 1945 року міністр закордонних справ Японії Сігеміцу Мамору та начальник генерального штабу Умедзу Йосідзіро підписали на борту американського лінкора "Місурі" Акт про капітуляцію Японії

Олександр Хоменко

День перемоги над фашизмом у Другій світовій війні в усьому світі відзначають 8 або 9 травня, залежно від регіону, але не всі знають, що з падінням режима Гітлера війна не закінчилася.

Японці, хоч і без будь-яких надій на перемогу, продовжили війну зі Сполученими штатами у тихоокеанському регіоні.

Це коштувало Країні Сонця, що сходить десятків тисяч життів мешканців Хіросіми і Нагасакі

Китай, США і Англія двічі пропонували Японії капітулювати, підписавши так звану "Потсдамську Декларацію". Вперше японці відмовилися, і тоді Сполучені штати виконали свою погрозу і скинули 6 і 9 червні атомні бомби на Хіросіму і Нагасакі.

Крім того, 8 серпня 1945 року СРСР також оголосив війну Японії.

10 серпня 1945 року Японія офіційно заявила про готовність прийняти Потсдамські умови капітуляції із застереженням щодо збереження структури імператорської влади в країні. США відкинули японську поправку. В підсумку 14 серпня Японія офіційно прийняла (із застереженням про особисту недоторканність Імператора) умови капітуляції і повідомила про це союзникам. 

Формальна капітуляція підписана 2 вересня 1945 в 9:02 за токійським часом на борту американського лінкора "Міссурі" в Токійській затоці.

Щодо самого лінкора, то легендарний корабель залишався на плаву ще майже півстоліття. Останні постріли з гармат "Міссурі" пролунали в Персидській затоці 1991 року.

Наразі лінкор перебуває на вічній стоянці у Перл-Харборі, і на його території розташований музей.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ