Двісті "візитівок Яроша" на мінському тротуарі: Чому Лавров з Путіним зайнялися психотерапією

Заява очільника російського МЗС про "українських націоналістів", які дестабілізують ситуацію в Білорусі, навряд чи переконає навіть російську телеаудиторію. Що викликає логічне питання, для кого вона призначена

Двісті "візитівок Яроша" на мінському тр…

Здавалося б, після 2014 року здивувати когось концентрацією божевілля в російській пропаганді вже неможливо. Але сьогодні очільник МЗС Росії Сергій Лавров зробив серйозну спробу затьмарити всіх отих аматорських "розіп'ятих хлопчиків" та інших снігурів.

Очільник російської дипломатії з серйозним обличчям заявив, що на Росії є "підтверджені дані", що ситуацію в Білорусі намагаються дестабілізувати 200 екстремістів, яких натренували в Україні.

"Там є і "Тризуб" Степана Бандери, і С14, є "Національний корпус", є "Правий сектор". Всі ці структури активно займаються провокуванням радикальних дій в Мінську та інших містах Білорусі, фінансуючи відповідні заходи", - заявив Лавров на прес-конференції в Москві за підсумками переговорів з главою білоруського МЗС Володимиром Макєєвим.

Далі з Лаврова посипалися подробиці. Зокрема, він заявив, що у Волинській та Дніпропетровській областях України є табори для підготовки екстремістів. "І ті, хто намагається всіма правдами і неправдами спровокувати заворушення, спровокувати порушення законів, вони прекрасно розуміють, що національний діалог залишить їх на узбіччі історії", - голосом радянського телеведучого розповів Лавров російським журналістам. Додавши, що з білоруською опозицією представники Росії поки зустрічатися не будуть.

Воно й не дивно – адже раптом на переговори приїде миловида Тихановська, зайде до Лаврова, чи, гірше того, просто до Володимира Володимировича в кабінет, скине маску – а насправді вона ніяка не білоруська опозиціонерка, а український націоналіст? Ну, Ярош там, чи Білецький, чи Карась із С14? З такими людьми, ясна річ, російським посадовцям зустрічатися не варто. Собі дорожче може вийти.

В українському МЗС назвали заяву російського колеги "плодом хворобливої фантазії", і від подальших коментарів утрималися. Що й не дивно – оскільки висловлювання направду потребує радше психіатричної, аніж дипломатичної оцінки.

Особливо зворушливо виглядає цифра "200" з її багатими конотаціями, явно запозичена Лавровим у самого Лукашенка. Тільки в білоруського президента було "200 вагнерівців". І, на відміну від Лаврова, якихось вагнерівців, хай і в далеко меншій кількості, він публіці все-таки показував.

Але яким все-таки був сенс цієї заяви Лаврова? Адже їй не повірять ні на Заході, ні на Сході. Їй не повірять навіть в ООН. В Україні вона викличе саркастичний регіт, а в Білорусі – заслужене роздратування. Яке у певний момент нарешті заглушить мантру білоруських опозиціонерів про "ми не проти Росії".

Причини сюрреалістичного твердження лежать, здається, у психіатричній сфері, а заява Лаврова покликана банально збадьорити і підтримати Володимира Володимировича. Якому через події у Білорусі стало банально страшно. Путін розуміє, що білоруський народ вже переріс епоху бацьки. Він розуміє, що це передостанній пострадянський слов'янський етнос, який стає політичною нацією. Він підозрює, що не дуже віддалений момент і Росія може перерости Путіна.

Цей страх масштабний і паталогічний. Цей страх підштовхує Путіна підтримувати тричі віроломного і зрадливого Лукашенка, обіцяючи йому допомогу силовиків, реструктуризацію боргів, спільні санкції проти країн Балтії, візит до Москви і що завгодно іще – в обмін на наступні порожні обіцянки про "союзну державу". Не виключено, що й отруєний "Новічком" Навальний – теж результат страху російської влади перед цілком уявною опозицією, або ж бажання когось із послужливих силовиків зробити послугу цій владі.

За таких умов "візитки Яроша", невловимі 200 націоналістів, чи яка завгодно маячня будуть для російського президента кращим поясненням подій в Білорусі, ніж проста й очевидна констатація довершеного факту. Час пострадянських диктаторів завершується.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"