10 фільмів, заборонених у різних країнах

Уявлення про мораль у різних куточках світу досить відрізняються. ДеПо зібрав 10 фільмів, заборонених в інших країнах, але дозволених у нас

10 фільмів, заборонених у різних країнах…

При перегляді деякі з цих фільмів викликають здивування: мовляв, і що тут такого? Тим не менш, у комісій із моралі часто є досить стійка аргументація, чому стрічку дивитися категорично не можна.

1. Кліп

Режисер: Майя Мілош

Де заборонений: Росія

У Росії стрічку, яка взяла гран-прі престижного Роттердамського фестивалю, вирішили приховати від очей занадто вразливих співгромадян через ненормативну лексику, сцени з наркотиками та еротику.

При цьому аргументи прокатників про те, що в сексуальних сценах знімалися дорослі дублери, на російських чиновників не подіяли.

В іншому стрічка про труднощі дорослішання дівчинки-підлітка отримала досить теплі відгуки як від кінокритиків, так і від глядачів.

2. Список Шиндлера

Режисер: Стівен Спілберг

Де заборонений: Індонезія

Стрічка, що отримала сім «Оскарів» і по праву увійшла в золотий фонд світового кінематографа, не припала до душі індонезійським охоронцям моралі нібито через наявність оголеної натури.

Як можна було розгледіти аморальність у фільмі про німецького бізнесмена Оскара Шиндлера, який викуповує засуджених до смерті євреїв, залишається загадкою для всього світового співтовариства.

3. Дівчина з татуюванням дракона

Режисер: Девід Фінчер

Де заборонений: Індія

Фільм за культовою книжкою Стіга Ларссона відзначилася вражаючими касовими зборами. Гостросюжетну стрічку дивилися із завмиранням серця мільйони кіноманів по всьому світу, намагаючись розгадати аж ніяк не просту загадку.

Індійцям, втім, полоскотати нерви не судилося - сцена зґвалтування головної героїні її опікуном збентежила занадто вразливих чиновників, і прокатного посвідчення фільм не отримав.

4. Антихрист

Режисер: Ларс фон Трієр

Де заборонений: Білорусь

Жорстка картина данського генія збентежила багатьох. Сцени жорстокості у фільмі конкурують із шокуючими думками, які Трієр так чи інакше вкладає в голови глядачів - у фільмі перевернуто уявлення про жіночу природу і про цінності самого життя.

З настільки крамольним порушенням моральних догм білоруська влада миритися не захотіла, показавши творінню Трієра червону картку.

5. Дітки

Режисер: Ларі Кларк

Де заборонений: Білорусь

Фільм про більш ніж аморальне і невпорядковане життя американських підлітків наробив чимало галасу, а глядачі розділилися на два табори. Одні називали творіння досить талановитим, інші бачили в ньому все, що завгодно - від моралістики до наміру шокувати, - але аж ніяк не хороше кіно.

Не дивно, що фільм про підлітковий секс, наркоманію та ВІЛ не припав до душі білоруським чиновникам - фільм до показу заборонили.

Втім, сам Кларк в інтерв'ю неодноразово повторював, що вважає свою роботу більш ніж моральною. Мовляв, можливо, подивившись на всі ці жахи, підлітки одумаються і почнуть жити інакше.

6. Ной

Режисер: Даррен Аронофскі

Де заборонений: Пакистан, Катар, Бахрейн, Малайзія, Індонезія

Екранізувавши біблійну легенду, режисер вирішив зазирнути глибше в душу герою, який вижив після всесвітнього потопу. І Аронофскі розгледів там аж ніяк не найсвітліші почуття - адже рятуватися, коли всі навколо гинуть, зовсім не просто.

У чомусь філософська картина всерйоз розбурхала розуми цензорів. Серед аргументів для заборони дехто називав повагу до почуттів віруючих. Дехто апелював тим, що мусульманство не допускає зображення посланників Аллаха.

7. Маніяк

Режисер: Франк Халфун

Де заборонений: Нова Зеландія

Історію про психічно хворого хлопця, який знімає скальпи зі своїх жертв, справді складно назвати доброю і милою, однак і глядачі, і критики сходяться на думці, що трилер з Еллайджою Вудом у головній ролі за кількістю крові і насильства в кадрі поступається багатьом фільмам жахів.

Тож рішення новозеландських цензорів прибрати фільм геть з очей зрозуміле не всім.

8. Відступники

Режисер: Мартін Скорсезе

Де заборонений: Китай

Гангстерські розбірки між героями Леонардо ДіКапріо, Джека Ніколсона і Метта Деймона полюбилися кіноманам багатьох країн. Стрічка була тепло зустріта критиками і навіть отримала чотири «Оскари».

Але ось біда, за сюжетом один із героїв збирається продати вкрадені мікропроцесори для ракет китайцям, які країна нібито використовуватиме проти Тайваню.

Китайські цензори, звісно ж, обурилися і стрічку в маси не пустили.

9. Голодні ігри

Режисер: Гері Росс

Де заборонений: В'єтнам

Гостросюжетна підліткова антиутопія за однойменною книжкою Сьюзен Коллінз навряд чи здатна збентежити шанувальників фентезі. За сюжетом групу підлітків примушують взяти участь у жорстокій грі, в якій виживе тільки один. Проте любов і мудрість допомагають головній героїні обійти правила і повернутися додому разом з коханим, тим самим показавши системі непристойний жест.

В'єтнамські цензори обґрунтували заборону сценами насильства, якого в картині справді вистачає. Однак, на загальну думку критиків з інших країн, те ж саме можна сказати про дуже багато казок.

10. У краю крові та меду

Режисер: Анджеліна Джолі

Де заборонений: Сербія

Картина розповідає про Боснійську війну 1992-1995. Дівчина-мусульманка потрапляє в сербський табір для військовополонених, де процвітає сексуальне насильство. Фільм відкриває очі на жахи війни, але при цьому симпатії знімальної групи явно не на боці сербів.

Сербські охоронці моралі назвали фільм брехливим і до показу заборонили.

 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme