Звільнення Мельничука: по кому подзвін

Сьогодні президент звільнив голову Київщини Максима Мельничука. Десятий за ліком глава регіону встановив антирекорд – так мало тут ще ніхто не керував

Політичний оглядач
Звільнення Мельничука: по кому подзвін…

Мельничука призначили 3 лютого 2016 року. Це призначення було обставлено так, ніби керувати областю прийшов геніальний менеджер: він у свої 43 роки (на момент призначення – 42) був і віце-президентом Національної академії аграрних наук України, і її академіком, лауреатом Державної премії України в галузі науки і техніки, лауреатом премії Української Академії Аграрних Наук «За видатні досягнення в аграрній науці» і т.д. Критики цього призначення відразу ж вказали на можливу причину такого кар’єрного злету Мельничука – його батько, Дмитро Мельничук, багатолітній очільник головного аграрного вузу країни. Звідси і зв’язки сина, і його наукові регалії.

Прийшовши на посаду, новий голова області почав активно розставляти свої кадри. Зі старих залишив лише першого заступника Лева Парцхаладзе. Така кадрова селекція відразу багатьом не сподобалася, зокрема, людям, які вкладалися в місцеві вибори на Київщині, а у підсумку не отримали очікуваного. У пресі з’явилося багато публікацій про Мельничука та людей, з якими він був чи міг бути пов’язаний. Враховуючи те, що родина цих аграріїв-науковців була на плаву довгі роки, можна знайти достатньо її слідів.

Зокрема, йшлося про тісні зв’язки Мельничука-молодшого з Вадимом Столаром –бізнесменом, екс-депутатом ВР від Партії регіонів, якого іноді називають «сірим кардиналом» столичної владної команди. А через Столара і Кличка намагалися провести лінію аж до Льовочкіна. Хоча у прогубернаторських публікаціях це все спростовувалося. 

Утім, про Мельничука можна судити і по тому, кого він ставив своїми заступниками. Саме одного із них, Ігора Любка, затримали за вимагання хабара. Як повідомив глава МВС Арсен Аваков, правоохоронці встановили, що Любко через посередника, начальника управління Департаменту охорони здоров'я Київської ОДА Юрія Пуденко, вимагав та отримав хабар в розмірі 200 тис. грн. від своєї підлеглої за безперешкодне переведення до іншого державного органу. Зокрема, за погодженням з главою ОДА вимагав зазначену суму за підписання розпорядження про звільнення цієї чиновниці з формулюванням, яка б не завадила подальшому працевлаштуванню. У зв’язку з чим протягом останньої доби тривали обшуки у фігурантів справи. Їхнім логічним завершенням стало звільнення Мельничука і, дуже схоже, значне погіршення його житлових умов в разі затримання. А сьогодні дружина Мельничука заявила про його зникнення і написала відповідну заяву в поліцію.

Варто також згадати, що за кілька днів до цього у низці ЗМІ з’явилося повідомлення про відставку глави Київщини. Заяву він начебто написав ще у День знань, а т.в. обов’язки голови став Парцхаладзе. Тоді очільник регіону прямо і не підтвердив, і не спростував це повідомлення. Хоча у кулуарах давно ходили вперті чутки, що Мельничук стоїть на вихід, тому що зверху нібито вкрай невдоволені скочуванням столичної області до часів хазяйнування тут «регіоналів» Засухи і Присяжнюка. Історія ж з хабарництвом заступника стала останньою краплею, після цього відставка Мельничука була лише питанням часу.

Про що, окрім бажання влади боротися з корупцією на найвищому рівні, говорить це звільнення. По-перше, призначення саме цього керівника було помилкою і влада його звільненням свою помилку визнала. Наступник проходитиме через конкурсне сито, а не через кулуарні фільтри. То ж 11-ий голова Київської ОДА має всі шанси бути кращим, і, головне, чеснішим, за десятьох попередників.

І, по-друге, це дзвіночок Столару. Очевидно, від впливів на столичний регіон його усунуть. Залишаться, звісно, впливи в столиці. Але в Києві, судячи зі значної кількості будівельних скандалів і резонансних розбірок на будмайданчиках, хмари починають згущатися навіть над самим Віталієм Кличком.     

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"