UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Звільнені фігуранти "справи Хізб ут-Тахрір" Ваїтов й Примов знову потрапили за ґрати

Фігуранти севастопольської "справи Хізб ут-Тахрір" Рустем Ваїтов і Нурі Примов після звільнення з російського ув'язнення знову потрапили за ґрати – на 8 років

Звільнені фігуранти "справи Хізб ут-Тахр…

Про це розповіла кримський адвокат Ліля Гемеджі в коментарі "Крим.Реалії", передає Depo.ua.

"По суті, це другий термін для Нурі і Рустема. Він передбачає низку обмежень, вони стосуються перебування обох звільнених в певному місці, за місцем реєстрації або проживання, заборон на певні дії. Заборона залишати Сімферопольський район, Крим, заборона на відвідування публічних заходів. Тобто, без відома поліції людина не може нікуди рушити", – розповіла адвокат.

Гемеджі зазначила, що такі обмеження суттєво вплинуть на життя Нурі і Рустема.

"У останнього дочка – інвалід дитинства, яку необхідно постійно возити до медичних клінік. Вони перебувають за межами Сімферопольського району. Це патова ситуація: дитині зле, треба відвезти її в лікарню, але спершу необхідно отримати дозвіл співробітників МВС. Ми можемо зараз тільки подавати клопотання на зміну місця проживання та реєстрації", – наголосила вона.

Гемеджі висловила надію на те, що російські закони щодо "Хізб ут-Тахрір" врешті-решт вдасться пом'якшити.

Нагадаємо, днями до окупованого Криму прибули незаконно засуджені фігуранти севастопольської "справи Хізб ут-Тахрір" Рустем Ваїтов та Юрій (Нурі) Примов, звільнені напередодні з російської неволі у зв'язку із закінченням п'ятирічного терміну.

Довідка: У січні і квітні 2015 року у кримському селі Орлине під Севастополем пройшли перші обшуки в будинках кримських татар-мусульман, після яких було затримано Юрія (Нурі) Примова (1976 р.н.) та Рустема Ваїтова.

Їм інкримінували ч.2 ст.205.5 КК РФ (участь у діяльності терористичної організації).

У вересні 2016 року Північно-Кавказьким окружним військовим судом м. Ростов-на-Дону Примову та Ваїтовубуло винесено вирок – по п'ять років позбавлення волі в колонії загального режиму.

На думку адвокатів, які працюють з даною категорією справ, протягом усього слідства не було представлено жодного доказу провини і причетності підсудних до терористичних актів або насильства. У мотивувальній частині рішення ВС РФ відсутні будь-які дані про терористичну діяльність фігурантів "справи Хізб ут-Тахрір", відповідно до визначення тероризму, даного у Кримінальному Кодексі РФ і Федеральному законі РФ "Про боротьбу з тероризмом" від 03.07.1998 р.

Правозахисний центр "Меморіал" визнав Ваїтова та Примова політв'язнями.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme