Звернення "Корпорації КРТ" до національних ЗМІ

Керівництво ТзОВ "Корпорація КРТ" звертається до національних ЗМІ з приводу недопущення провокації проти компанії

Наводимо повний текст звернення

До Головних редакторів національних ЗМІ

Шановні пані та панове!

Минулого тижня на адресу керівництва ТзОВ "Корпорація КРТ", яке виготовляє деталі та вузли пружних скріплень типу КПП-5 для залізничної колії й є головним виробником та постачальником для потреб Укрзалізниці, надійшло звернення від одного з телеканалів.

Невинний, на перший погляд, офіційний документ, якого за звичкою надсилають журналісти на підприємства та організації під час підготовки матеріалів, насправді виявився черговою провокацією проти нашої компанії.

Тому, було прийнято рішення відповісти не одному лише каналу "24" програма "Наші гроші", а й широкому загалу: керівництву ЗМІ, а також підприємств - учасників галузі, та кінцевим споживачам послуг "УЗ" - пасажирам та бізнесу.

Почнемо з епізоду, що, здається, напряму не пов'язаний з нинішньою темою. Після гучного звільнення одного із відомих журналістів каналу ZIK – редактора і ведучого програми проекту "Остання інстанція" Данила Мокрика – та його сповіді на ФБ 10.08.2017 року, стало зрозуміло, на кого із публічних осіб буде формуватися "наказ" у форматі "щоб було побільше крові". Залишилось лише трохи почекати.

Нагадаємо, Мокрика та його команду звільнили після того, як вони відмовились готувати замовний матеріал проти Дубневичів, які є кінцевими бенефіціарами ТзОВ "Корпорація КРТ".

Чекати, втім, довго не довелось: до лав поборників "правдивої журналістики" долучився 24-й канал, який прихистив у себе знаних розслідувачів-розповсюджувачів псевдосенсацій у "справах Дубневичів" із ZIK і Наших Грошей - Дениса Бігуса та Надію Бурдей, які надзвичайно "об'єктивні" і "неупереджені" і до Ярослава Дубневича, і до корпорації КРТ.

Так, в липні 2017 року вже з ефірів 24-го каналу (який, нагадаємо, належить очільнику Львова Андрію Садовому) звучить така риторика:

  • Про Дубневича – монополіста у постачанні на Укрзалізницю.
  • Про начебто зменшення якості клеми в 2017 році (що в теорії -- якби то було правдою -- створює ризик для пасажирів).
  • Про те, що клему, буцімто, зробили менш якісною саме в угоду інтересам Дубневича, який "… і в 2014 році, і в 2016" поставляв клему кращої якості, в 2017 вирішили, що нехай клема притискає не на 25, а на 20 кН"… Тобто – сенсація! -- залізниця за допомогою бюрократичних вивертів закуповує клему лише в однієї контори, і раптом дозволила цій конторі …виготовляти товар гіршої якості.
  • Про якісь матеріали із розслідування НАБУ, які є таємницею слідства, бо – начебто – розслідування не закінчилось. Ці матеріали нібито підтверджують недотримання клемою встановленого нормативу притискання 22 кН замість 25 кН …

Далі – найцікавіше.

11 вересня 2017 року на адресу Корпорації КРТ надходить запит від журналістки ТК "24", програми "Наші Гроші" Надії Бурдей, яка працюючи на ZIKу, у цій самій програмі на протязі 2014-2016 років, вже "прославилась" тим, що робила запити на Корпорацію КРТ, отримувала інформацію, а потім, дотримуючись усіх канонів "журналістики на замовлення" ту інформацію відверто ігнорувала. Надія стала автором численних публікацій, організованих у контексті кампанії "цькування" Корпорації КРТ. Вона брутально маніпулювала фактами, викривлювала їх, змінювала акценти та фактаж. Як результат – виходили один за одним упередженні та брехливі репортажі.

Отже, було б великою наївністю обнадіятися тим, що цього разу журналістку зацікавила істина, а не чергове завдання від редакції "щоб було побільше крові" та "проти Дубневича".

Але ж у нас свобода слова, чи не так, панове "розслідувачі"?

На жаль – не завжди. В розглянутих нами випадках свобода слова та кодекс професіональних журналістів відверто "сплять". І це – незважаючи на купу публічних матеріалів та інтерв'ю, наданих корпорацією КРТ, в яких ми доказово заперечували проти всіх журналістських припущень з приводу існування міфічного конкурента, для якого поставки на Укрзалізницю нібито заблоковані із-за впливу Дубневича; щодо неналежної якості нашої продукції, яка виробляється КРТ, щодо нібито шалених прибутків тощо.

Для переконливості нагадаємо про судове рішення у справі №760/19242/15-ц за позовом ТзОВ "Корпорація КРТ" до В.Руденко (директор ТОВ АТ Механіка) та ТК ZIK у зв'язку із демонстрацією 23 вересня 2015 року на телеканалі ZIK сюжету під назвою "Через діяльність братів Дубневичів, рух Укрзалізницею є небезпечним" та розміщенням на веб-сайті www.zik.ua аналогічної статті.

За результатами розгляду позов задоволено, інформація, що була подана на телеканалі ZIK, визнана недостовірною.

Спеціально наводимо тут текст запиту від 11.09.2017 року, із якого неозброєним оком видно, що ставлячи запитання, пані Надія (чи той, хто її курує) самі дають відповідь на нього. При цьому журналістка безапеляційно констатує, стверджує факти, яких не існує, звичайно, без будь-якого намагання їх підтвердити.

Тепер по – суті:

  1. 1. Корпорації КРТ – загальновідомий (як на вітчизняному, так і на міжнародному рівні) виробник рейкових скріплень типу КПП-5 та їх елементів, які більше 15 років постачає на Укрзалізницю.
  2. 2. Корпорація КРТ ніколи не постачала на Укрзалізницю неякісні скріплення.

З приводу згадуваного у запиті випадку (лютий 2011 року), коли Одеською залізницею виявлено зниження порівняно з нормативним (25 кН) зусилля притиснення вузла скріплення рейки до шпали у 40% елементів скріплення внаслідок зменшення товщини прокладки типу ПРП-2.1. - як вказано в самому рішенні суду, Корпорація КРТ замінила прокладки, які вийшли з ладу в межах гарантійного терміну, але серед можливих причин їх виходу з ладу – неналежна експлуатація колії. Причини виходу з ладу не встановлені.

Проте зі змісту рішень суду, прийнятого за фактами, виявленими в 2011 році, жодним чином не випливає, що Корпорація КРТ виготовляє неякісні скріплення, або, що вони не забезпечують зусилля притиснення рейки до шпали.

Після цього випадку, що стався 6 років тому, Корпорація КРТ неодноразово модернізувала та покращувала скріплення КПП-5, вносила відповідні зміни в технічні умови, захищала їх на Науковій Раді в Укрзалізниці (до речі, такий колегіальний орган існує саме для того, щоб до суто технічних складних питань не залучалися дилетанти. До обговорення їх для прийняття важливих рішень залучаються фахові авторитетні залізничники, представники наукових установ).

Жодної претензії з боку Укрзалізниці до Корпорації КРТ щодо виявленої не відповідності скріплення КПП-5 або його елементів порівняно із заявленими в технічній документації характеристиками – не надходило як протягом 2016-2017, так і попередніх років.

  1. 3. Показники "гарантійний термін" та "зусилля притискання" - з цими характеристиками скріплення КПП-5 можна ознайомитися у відкритому доступі, так як ці документи вимагаються під час проведення процедури закупівлі згідно із Законом "Про публічні закупівлі" і розміщуються на ресурсі ProZorro. Зокрема, вся технічна документація розміщена під час проведення процедури закупівлі згідно оголошення № UA-2017-05-31-000486-c (код ДК 021:2015: 34940000-8).
  1. 4. Незалежним експериментальним та лабораторним дослідженням скріплення КПП-5 виробництва Корпорації КРТ піддавались в 2016 та в 2017 років, які довели не тільки 100% відповідність їх технічним умовам та документації, але і показали покращені результати якості, що стало підставою для нормативного збільшення ресурсу їх експлуатації та розширенню сфери застосування.
  1. 5. В рамках розслідування кримінального провадження № 52016000000000089 НАБУ доручало експертам Київського науково-дослідному інституту судових експертиз провести якусь товарознавчу експертизу, але про її результати нам не відомо.

Це пов'язано не стільки з тим, що справа ще розслідується і її матеріали становлять таємницю слідства, а з тим, що ця таємниця зберігається лише для представників Корпорації КРТ та адвокатів підозрюваних, тоді як все більше осіб ( і ТК "24" в своєму запиті також) публічно натякають на те, що їм нібито відомі її, невтішні для КРТ, результати.

Поживемо – побачимо. По-перше, залишається відкритим питання, хто і як робив цю експертизу (з огляду на те, що свого часу при розгляді судової справи № 910/21657/15 наприкінці 2015 року КНДІСЕ відмовив суду у проведенні такої експертизи, бо в інституті не знайшлося фахівців відповідної кваліфікації). А по-друге, необхідно розуміти, які саме методи та способи було застосовано при проведенні експертизи, а також результати цих випробувань, щоб їх фахово коментувати.

Ще один спекулятивний момент, який полюбляють експлуатувати псевдорозслідувачі: яскраві меседжі про "контроль над тендерами УЗ", "контроль над потоками" тощо.

Чому стверджуємо, що ті розслідувачі несправжні? Бо будь-який добросовісний розслідувач зверне увагу на інформацію, яка відкрита та розміщена для публічного огляду на сайті Укрзалізниці. Йдеться про те, що, наприклад, 2017 року нею заплановано витратити на закупівлю матеріально-технічних ресурсів близько 30 млрд. грн., із яких 6 млрд грн. – це закупівля матеріалів верхньої будови колії. А з них витрати на закупівлю рейкових скріплень заплановані у розмірі 289,6 млн. (див. на ресурсі ProZorro ).

Не треба бути акулою розслідувань, щоб порахувати долю рейкових скріплень – вона складає 0,97% від усіх закупівель. До речі, минулого року сума договору з Укрзалізницею становила 170 млн. грн., що і того менше.

Так про які "потоки", "контроль над закупівлями", "шалені прибутки" може іти мова, панове?

Підсумовуючі озвучене, не можемо не поставити декілька хай риторичних запитань – до представників псевдожурналістики. Невже ви маєте всю країну, вибачте, за дурнів, які повинні повірити в те, що в Укрзалізниці геть відсутні фахівці та просто адекватні люди? Що на стратегічному підприємстві працюють ті, хто масово ігнорує вимоги безпеки (а цими питаннями, крім залізничників, до речі, опікується ще і такий центральний орган виконавчої влади як "Укртрансбезпека"). Що якість продукції не перевіряється й вона, продукція, може загрожувати безпеці пасажирів? Що в одному з найбільших та найпотужніших державних підприємств країни ідуть на поступки якійсь Корпорації КРТ й закупають її продукцію 15 років на догоду певним впливовим особам? При цьому – нагадаємо – альтернативи тій продукції наразі не має (не згадуємо тут АТ Механіка, яке є фігурантом кількох кримінальних справ, пов'язаних із підробкою технічної документації, програло десятки судових процесів, та черговий розбір їх скарги в АМК України та не в змозі підтримати досягнутий технічний рівень скріплень).

Отже, відповіді зрозумілі навіть дитині. Тим не менш, нездорова "зацікавленість" роботою та продукцією Корпорації КРТ з боку псевдорозслідувачів триває. Й вона зачіпає ділову репутацію нашого підприємства, яке серед численної продукції виробляє у тому числі залізничні скріплення.

Відтак, ми наголошуємо: ми завжди раді щирій зацікавленості нашою роботою з боку ЗМІ та налаштовані надати якомога більше необхідної та корисної інформації, адже як фахівці своєї справи вважаємо, що фаховість та відповідальність мають бути в усіх галузях, в тому числі – в журналістиці.

В той же час ми налаштовані наполегливо і поступово боротися за правдиве висвітлення нашої роботи та якості продукції. Й запевняємо: готові скільки завгодно разів доводити всю сміхотворність, безпідставність та замовність звинувачень у псевдорозслідуваннях: щодо неналежної якості нашої продукції, неправомірної перемоги у торгах з Укрзалізницею, наявності впливу певних осіб, тощо. І – вигравати суди.

З повагою,

Директор Олег Місьонг

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme