Уряд виділив 52 млрд на субсидії в бюджеті-2017

Держава у 2017 році витратить майже 52 млрд грн на субсидії, уряд має завдання монетизувати їх та перетворити на інвестиції в енергоефективність
Depo.Влада
27 грудня 2016 11:59
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив у інтерв'ю Укрінформу , передає Depo.ua.

"На цей рік було закладено 40 млрд грн, на наступний рік було закладено 52 млрд грн субсидій. З нашої точки зору важливо, щоб субсидії перетворювалися на інвестиції у енергоефективність. Для цього нам потрібно монетизувати субсидії – тоді буде зацікавленість громадян зекономлені кошти направляти на утеплення будинку, заміну вікон", - сказав віце-прем’єр-міністр.

Саме такий механізм, за його словами, закладений у Фонді енергоефективності.

"Кошти Фонду спрямовуватимуться на часткову компенсацію витрат українськими родинами на енергоефективні заходи. Через субсидії ми вимушені захищати тих, хто не може оплатити житлово-комунальні послуги. Але 52 млрд на субсидії і 800 млн грн на енергоефективність – це неспівмірні кошти. Першим кроком стане монетизація субсидій для підприємств, і, виплативши борги Нафтогазу, вони зможуть шукати інших постачальників газу. Другий крок – це монетизація субсидій населенню. З обов’язковою умовою - монетизовані субсидії повинні витрачатися на енергоефективність. Я думаю, це завдання номер один на 2017 рік", - наголосив Зубко.

Нагадаємо, 20 грудня Верховна Рада схвалила зміни до державного бюджету України на 2016 рік, якими передбачене виділення додаткових 4 360 млн грн пільги та житлові субсидії населенню.

22 грудня Рада затвердила держбюджет на 2017 рік.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада