Зубко хоче створити прозорий ринок енергоаудиторів

Закон "Про енергетичну ефективність будівель", який на цьому тижні розглядається у Верховній Раді, створить в Україні прозорий і конкурентний ринок енергоаудиторів
Depo.Влада
31 жовтня 2016 20:40
ФОТО: depo.ua

Про це заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко під час презентації законопроекту, передає Depo.ua з посиланням на "Урядовий портал".

"При проведенні енергоаудиту будівлі, її термомодернізації людина вільна у своєму виборі енергоаудитора, енергосервісної компанії, проектної організації. Крім того, держава не бере участі у проведенні атестації аудиторів. Навчальні заклади готують таких спеціалістів, а саморегулівні організації здійснюють атестацію. Саме так прописано в законі. Така система повністю усуває корупційні ризики та бюрократичні процедури. Непрозорість, яка існувала раніше, коли держава сертифікувала інженерів-конструкторів, архітекторів, технічний нагляд тощо, повністю нівелюється", - зазначив Геннадій Зубко.

Нагадаємо, законопроект "Про енергоефективність будівель" передбачає запровадження сертифікації енергетичної ефективності будівель. Це один з базових законопроектів (разом з законопроектами "Про ЖКП", "Про комерційний облік", "Про Фонд енергоефективності"), необхідних для повноцінного впровадження реформи енергоефективності та запуску Фонду енергоефективності.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада