ЗСУ заблокували базу "Правого сектору": Ярош вимагає пояснень від Порошенка

Сьогодні підрозділи 95-ї аеромобільної та 25-й парашутно-десантної бригад намагалися заблокувати і роззброїти бійців "Правого сектору" на Дніпропетровщині
Depo.Влада
28 квітня 2015 22:14
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на коментар лідера "Правого сектору", радника начальника Генштабу Дмитра Яроша виданню "Цензор.НЕТ".

"Наша база була блокована без будь-яких попереджень підрозділами десантників 25-ї 95-ї бригад, разом з бронетехнікою і важким озброєнням Були виставлені блокпости молодих, тільки-но мобілізованих солдатів. Вони зупинили одну з наших машин і зажадали від бійців здати зброю. На мій дзвінок начальник Генерального штабу Віктор Муженко не відповів. Хоча було очевидно, що без його наказу ця операція не могла бути проведена. Я зв'язався з командуванням десантників, з якими ми разом билися весь рік, і бойові командири гарантували мені, що вони не повернуть зброю проти своїх братів з "Правого сектора", які б погані накази не давали політикани", - розповів Ярош.

Він дав наказ усім підрозділам "Правого сектора" не здавати зброю.

"Нам ніхто не може заборонити захищати нашу землю і битися з російськими агресорами. Але й не піддаватися на провокації. Тільки після цього зателефонував Муженко і сказав, що він нічого не знає і що Генштаб не в курсі, чому десантні війська поза зоною АТО оточили нашу базу і намагаються вилучити зброю у наших бійців. Я бачу, що військове і політичне керівництво вирішило навмисно спровокувати конфлікт. Підштовхнути бійців "ПС" на неправомірні дії щодо солдатів ВСУ, щоб дискредитувати добровольчі загони. Так от - провокація не пройде", - сказав Ярош.

Він вважає сьогоднішні дії військового командування цинізмом і підлою провокацією проти патріотів України.

"Зараз на території бази "ПС" зберігається порядок, несе службу бойова охорона. Настрій нормальний, до провокацій ми давно звикли, воювати зі своїми бойовими товаришами на радість безсовісним політиканам ми не станемо", - додав лідер "Правого сектору".

Ярош заявив, що як народний депутат буде вимагати ретельного розслідування інциденту.

"Відповідальність за провокацію і спробу зіштовхнути військовослужбовців і бійців "ПС" несуть начальник Генерального штабу Муженко і президент і Верховний головнокомандувач Петро Порошенко", - вважає Ярош.

Він додав, що розраховує на швидкі пояснення влади.

Нагадаємо, що у квітні бійці ДУК "Правий сектор" покинули передову і готуються увійти в ЗСУ