З початку року Україна набрала кредитів на 6 млрд грн

ёУкраїна з початку року отримала від зовнішніх кредиторів 6 млрд доларів, включаючи 5 млрд доларів траншу від Міжнародного валютного фонду та 1 млрд доларів від уряду США
Depo.Влада
19 червня 2015 14:40
ФОТО: depo.ua

Про це заявила Міністр фінансів України Наталія Яресько, повідомляє depo.ua з посиланням на УНІАН.

"Минулого року ми отримали 9 млрд дол. і виплатили боргів на 14 млрд доларів. Цього року з 40 млрд дол.загального пакета фінансової допомоги Україні, ми отримали 5 млрд доларів по лінії МВФ і 1 млрд від уряду США", - сказала Яресько.

Вона також повідомила, що $40 млрд Україна отримала з кількох джерел. "Це кошти, які виділять Україні на 4 роки. Кредит складається з трьох частин: 17,5 млрд доларів від МВФ на 4 роки. Друга складова - 7,2 млрд доларів від наших двосторонніх і багатосторонніх партнерів, включаючи 1 млрд доларів від США та 1,8 млрд євро від Європейського Союзу. Плюс 800 млн долапів, з яких 500 млн доларів від Світового банку і 300 млн доларів від уряду Японії. Але ми не можемо отримати ці гроші, оскільки не можемо прийняти необхідні законопроекти", - наголосила міністр.

Нагадаємо, Україна і МВФ реалізують спільну програму реформ. Вона передбачає виділення нашій країні 17,5 млрд доларів кредитних коштів протягом 4 років. Перший транш кредиту обсягом 5 млрд доларів Україна отримала відразу після схвалення програми - в березні цього року. В травні в Києві працювала місія МВФ, яка оцінювала економічний стан України та виконання реформ. Місія за підсумками роботи погіршила прогнози економічного розвитку нашої країни в зв'язку з тривалою війною на сході.