Зняття санкцій не зупинить Росію, але послабить асамблею, – МЗС

Відновлення в правах делегації Російської Федерації в Парламентській асамблеї Ради Європи не є курсом на припинення російської агресії проти України, проте послабить ПАРЄ, підірвавши прозорість правил у Раді Європи

Про це заявила речник МЗС України Катерина Зеленко у Twitter, інформує Depo.ua.

"Скасування російської заборони в ПАРЄ - явно не та політика, яка могла б зупинити агресію Росії. І навпаки, це послабило б поважну інституцію, підірвавши справедливість і прозорість правил у Раді Європи", - написала Зеленко.

Нагадаємо, 24 червня відкривається літня сесія Парламентської асамблеї Ради Європи, яка триватиме  до 28 червня.

Головним питанням порядку денного засідання може стати скасування або значне обмеження санкційного механізму Асамблеї, що може призвести до повернення російської делегації.

Регламентний комітет ПАРЄ нещодавно схвалив резолюцію, яка може змінити правила організації щодо запровадження санкцій стосовно делегацій. Цей крок може призвести до повернення російської делегації у ПАРЄ. Асамблея розгляне затверджений комітетом проєкт резолюції 24 червня.

На Росії вже заявили про намір повернутися до роботи у ПАРЄ 25 червня за умови ухвалення резолюції, яка "вбиває" санкційний механізм.

8 червня в українському уряді заявили, що повернення Росії у ПАРЄ стане моральною капітуляцією Ради Європи.

18 червня канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявила, що Рада Європи не має забувати про порушення з боку Росії, але виступає за повернення делегації РФ до Парламентської асамблеї.

Як заявив литовський депутат Емануеліс Зінгеріс, 24 червня на пленарній сесії ПАРЄ в Страсбурзі планується прийняття резолюції, яка не тільки відкриє шлях до одностороннього повернення російської делегації в ПАРЄ, але і дозволить деяким російським депутатам обійти санкції Європейського Союзу.

Довідка: Росія не бере участі у сесіях асамблеї з січня 2015 року, після застосування серйозного обмеження повноважень її делегації, яку позбавили прав виступати і голосувати, брати участь у роботі керівних органів, а також в місіях спостерігачів на виборах.

Через це Росія не платить внески до Ради Європи. Умовою свого повернення росіяни назвали зміну регламенту організації, в якому була би прописана відмова від санкцій щодо всіх делегацій.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme