Знизити тарифи на 30% можна шляхом встановлення лічильників, - "Наш край"

У «Нашому краї» вимагають встановити будинкові лічильники на тепло до кінця року
Depo.Влада
24 лютого 2016 13:38
ФОТО: depo.ua

Встановлення лічильників дозволить платити за тепло на 30% менше, - Наш край
Встановити лічильники на тепло для кожного будинку до кінця 2016 року вимагає партія «Наш край». Про це йдеться в заяві, опублікованій на офіційному сайті політичної сили. 

Зокрема, у ній йдеться про те, що тарифи на тепло для населення економічно необґрунтовані, а 76% підприємств ТКЕ штучно завищують ціни. Після встановлення лічильників теплопостачальні компанії не зможуть маніпулювати із обліком теплової енергії і безпідставно завищувати ціни.

«Нинішня система розрахунку вартості опалення передбачає оплату не за фактично використані гігакалорії, а за квадратні метри. Це застаріла система, яка дозволяє необґрунтовано збільшувати ціну на тепло. Сьогодні тарифи на тепло – це корупційні домовленості між монополістом та регулятором. І ми повинні змінити таку систему», - коментує співголова партії «Наш край» Олександр Мазурчак.

Як свідчать дослідження, будинки, які обладнані лічильниками, платять за тепло приблизно на 29,9% менше.

Нагадаємо, що чергове підвищення вартості газу заплановане на квітень 2016 року. Саме 1 квітня відбудеться перегляд тарифів, які діють з 2015 року. В Україні найбільше за тепло платять у Дніпропетровську (720 грн / Гкал), Черкасах (734 грн), Чернігові (740 грн), Рівному (764 грн), Сумах (773 грн), Херсоні (781 грн) та Харкові (905 грн).

«В Україні у тарифи закладено безвідповідальність і безгосподарність Уряду. Якщо ми хочемо бути господарями, ми повинні вести повний облік усіх витрат, а не піддаватись маніпуляціям монополістів теплового ринку. Тому ми наполягаємо на тому, що програма із встановлення будинкових лічильників має бути запущена вже найближчим часом і виконана до кінця року», - резюмував Олександр Мазурчак.

Довідково. В Україні 1000 кубометрів газу відповідають мінімум 8 Гкал. Щоб виробити 1 Гкал ТКЕ повинна витратити 125 кубометрів газу. Це коштів 374,3 грн, що складає 72% тарифу на тепло. Іще додати 28% інших витрат – матимемо 519,9 грн. Іще 20% ПДВ – і отримаємо остаточну суму, яку платить ТКЕ за послуги централізованого опалення. Відтак обґрунтований тариф – 623,88 грн / Гкал.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада