Змінювати міністра АПК наразі недоречно, – представники бізнесу

Нині недоречно відкликати Олексія Павленка з посади міністра агрополітики, адже це означатиме зміну всієї команди Міністерства
Depo.Влада
27 січня 2016 14:58
ФОТО: depo.ua

Так директор TOB "Магнат" Геннадій Штанько прокоментував рішення політради партії "Самопоміч" щодо відкликання Павленка з посади голови АПК, повідомляє depo.ua.

"Представникам аграрного бізнесу таких змін наразі не хотілося б. Нинішній склад відомства – професіонали, з якими комфортно співпрацювати", - зазначив він.

За словами Шанька, ще рік тому доводилося тижнями, а то й місяцями чекати вирішення простих питань, з якими аграрії зверталися до міністерства. Ситуація відчутно змінилася із приходом Павленка.

"На будь-який запит чи прохання нам одразу відповідають. Це говорить про те, що люди на своєму місці і професійно роблять справу. Стало значно простіше співпрацювати із аграрним відомством. Для аграріїв створили комфортні умови для бізнесу. Зокрема, помітні зміни у співпраці бізнесу із ПАТ "Аграрний фонд". Його керівництво відчуває потреби аграріїв і налаштоване на їх вирішення", - сказав Шанько.

Власник ТОВ "Магнат" вважає, що змінювати міністра наразі не варто, адже нині йде робота з відкриття нових ринків із ЄС та країнами Сходу.

"Навіщо змінювати людей, які успішно співпрацюють із потужними гравцями міжнародного ринку. Більше того, їм варто дати можливість поборотися за внесення змін до Податкового кодексу стосовно акумуляції ПДВ. Новому міністру доведеться гаяти час і "в’їжджати" у курс всіх справ. І не факт, що вони так само будуть розуміти та підтримувати фермерів і аграріїв", - вважає Геннадій Штанько.

Раніше Голова Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков наголошував, що Мінарополітики – одне із небагатьох відомств, яке реально здійснює реформи, і бізнес їх відчуває. За його словами, Мінагрополітики наразі створює рівні умови для усіх підприємств.

"Перш за все, це питання реформування державної власності, експорту на європейський та інші світові ринки, створення рівних умов для сільськогосподарських товаровиробників. Торгова-промислова палата відчуває підтримку аграрного відомства у експорті нашої продукції на ринки збуту. Команда Олексія Павленка визначає європейські стандарти розвитку агросектору та бізнесу загалом", - наголосив голова ТПП.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада