ЗМІ: Влада саботує виконання умов для безвізового режиму з ЄС

Офіційний Київ демонструє своє бажання відмовитися від виконання ключових зобов'язань по введенню безвізового режиму з ЄС
Depo.Влада
13 жовтня 2015 14:12
ФОТО: depo.ua

Найбільші претензії – до президента та Верховної Ради, але і Кабмін не залишився осторонь зриву безвізового режиму, йдеться в матеріалі "Європейської правди", передає depo.ua.

Як повідомляється, минулого тижня народні депутати повинні були прийняти повний пакет законів, які необхідні для надання Україні безвізового режиму. У той же час за цілий день голосування були проголосовані лише 7 документів з 13.

"Депутати не знайшли сил для перегляду власної недоторканності, хоча відповідний проект змін в Конституцію вже давно лежить у Раді і схвалений Конституційним судом. А ще – не дійшли до розгляду трудового кодексу, в який Україна зобов'язана внести просту норму, яка чомусь так нервує нардепів: про те, що сексуальна орієнтація не може впливати на працевлаштування чи звільнення працівника. Також залишилися неприйнятими кілька законопроектів, які присвячені міграційному законодавству", - йдеться в матеріалі.

У той же час, за твердженням журналістів видання, найбільша загроза скасування віз на даному етапі виходить від президента Петра Порошенка і генерального прокурора Віктора Шокіна.

"Справа в тому, що нинішню ситуацію з формуванням антикорупційної прокуратури Брюссель вважає неприйнятною. Рада при прийнятті законів про запуск Національного антикорупційного бюро змінила їх таким чином, що цей орган перестав бути де-факто незалежним. У нього тепер є чіткий зв'язок зі "старою прокуратурою" і особисто генпрокурором", - зазначає видання.

Також за інформацією джерел "Європейської правди", у чиновників ЄС є також претензії і до змісту закону, який регулює призначення керівництва антикорупційної прокуратури.

"Закон дає такі величезні повноваження і вплив генерального прокурора, що я взагалі сумніваюся, чи реально за ним створити незалежну антикорупційну прокуратуру. Також я сумніваюся у відповідності до цього законодавства європейським нормам", - сказав на умовах анонімності один з чиновників, який безпосередньо бере участь у визначенні позиції ЄК про те, чи готова Україна до скасування віз.

У матеріалі також уточнюється, що Україна зриває терміни по ряду пунктів Плану дій візової лібералізації.

Раніше зазначалося, що офіційний Київ сподівався, що вже в грудні Єврокомісія офіційно підтвердить готовність України до скасування віз.

"На даний момент це технічно можливо виключно у разі, якщо ЄС піде на поступки і закриє очі на недовиконання Україною деяких пунктів ПДВЛ", - пояснили журналісти.

Більше новин читайте на Влада.depo.ua