ЗМІ: В АП засекретили зустрічі Порошенка з бізнесменами

Адміністрація президента України у відповідь на запит журналістів програми "Схеми" повідомила, що Петро Порошенко протягом двох місяців (грудень 2015 року – січень 2016 року) провів чотири зустрічі із представниками бізнес-структур
Depo.Влада
14 березня 2016 13:03
ФОТО: depo.ua

У цей перелік не увійшли бізнесмени й олігархи, яких журналісти самі фіксували на території адміністрації. Натомість у відповіді на запит були перераховані чотири зустрічі президента з бізнес-структурами, і всі вони офіційні закордонні, передає depo.ua з посиланням на "Радіо Свобода".

ЗМІ: В АП засекретили зустрічі Порошенка з бізнесменами - фото 1

У відповіді на запит від 8 лютого в Адміністрації президента уточнили, що Петро Порошенко мав дві зустрічі 22 січня в рамках Всесвітнього економічного форуму: з головним виконавчим директором компанії "VimpelCom", а також із головою правління компанії Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. і її головним виконавчим директором. У грудні минулого року президент України зустрівся з представниками ділових кіл Ізраїлю в рамках державного візиту до цієї країни і виступив на українсько-литовському бізнес-форумі в рамках робочого візиту до Литовської Республіки.

Журналісти просили АП розкрити перелік бізнесменів, з якими останнім часом зустрічався президент, бо неодноразово фільмували представників бізнес-структур, що прямують на Банкову. В тому числі журналісти фіксували, як в АП неанонсовано о пізній порі приїжджають олігархи, а нещодавно Ігоря Коломойського навіть пересаджували в президентський мікроавтобус, щоб непомічено завезти на територію президентської адміністрації. При цьому журналістам вже неодноразово відмовляли в ознайомленні з журналом відвідувань АП.

Адміністрація президента також відмовилась надати інформацію щодо телефонних розмов глави держави і голови його адміністрації з представниками бізнес-структур, оскільки, як ідеться у відповіді, ведення такої статистики не передбачене.

4 лютого під час засідання уряду міністр інформаційної політики України Юрій Стець звернувся до всіх представників влади: "Вимагаю, щоб всі телефонні розмови, а також особисті зустрічі з представниками політичних сил, чинними народними депутатами та представниками бізнес-структур фіксувалися в окремому журналі і за першої ж вимоги засобів масової інформації надавалися в публічний доступ".

Зазначимо, у грудні 2015 року знімальна група програми "Схеми", спільного проекту Радіо Свобода і телеканалу «UA:Перший», провела шість днів на Банковій біля Адміністрації президента у період, коли тривали дискусії про долю Кабміну і бюджету-2016, щоб з’ясувати, з ким зустрічаються високопосадовці. Тоді журналісти зафільмували, як офіс глави держави відвідують не лише держслужбовці, а й бізнесмени.

Під час щорічної прес-конференції "Схеми" запитали Петра Порошенка запитали, чому його Адміністрація приховує дані про відвідувачів президента. На що президент відповів: "Не шукайте чорну кішку в темній кімнаті там, де її немає. Адміністрація президента працює абсолютно прозоро. Я перевірю законодавство, але я думаю, що можуть бути випадки, коли окремі мої політичні, в тому числі зовнішньополітичні, зустрічі оприлюднюватися не будуть".

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада