ЗМІ: "Укрзалізницю" очолить фахівець, відповідальний за провал "Нового шовкового шляху"

"Укрзалізницю" може очолити Штефан Хофсаесс
Depo.Влада
4 квітня 2016 18:57
ФОТО: depo.ua

Таку думку висловив автор аналітичної статті, дослідивши попередню діяльність Хофсаесса та його роль у впровадженні проекту "Новий шовковий шлях", передає depo.ua.

У статті стверджується, що Хофсаесс несе пряму відповідальність за провал проекту "Новий шовковий шлях".

Хофсаесс був одним з тих, хто планував "Новий шовковий шлях" і саме підпис Хофсаессастоїть під рішенням тарифної комісії ПАТ "Укрзалізниця", яким встановлювалися тарифи на перевезення "шовковим шляхом". Експерти вказували на "вузькі місця" проекту ще на етапі підготовки "Нового шовкового шляху". Однак успішний німецький управлінець чомусь не звернув на них увагу, стверджує автор матеріалу.

В першу чергу йдеться про явно завищений тариф у 5559 доларів для сорокофутового контейнера, що в півтора-два рази перевищує вартість перевезень через Росію автомобільним транспортом. Другим пробілом названо відсутність графіка, розуміння пропускної можливості нового транспортного коридору. На думку експертів, можливості "Нового Шовкового шляху" детально ніхто не досліджував, хоча мали б це зробити. Щонайменше, вивчити попит на маршрут перевезення. Про це, зокрема, говорив експерт Української логістичної асоціації Олександр Лисенко.

Нагадаємо, запущений в лютому проект "Нового шовкового шляху", який передбачає створення альтернативного російському залізничного транспортного коридору, виявився економічно невигідним. А пробний поїзд, прибувши на китайську кордон залишається без замовлень.

Як відомо, 30 березня Кабінет міністрів України звільнив виконуючого обов'язки голови правління ПАТ "Укрзалізниця" Олександра Завгороднього.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада