ЗМІ сумніваються, що траст Порошенка – сліпий

Розслідування "Слідство.Інфо" на основі матеріалів #PanamaPapers випустило другу частину матеріалів про офшорний ланцюжок президента України Петра Порошенка
Depo.Влада
18 травня 2016 23:11
ФОТО: depo.ua


Як повідомляє "Громадське", існування створеної на  ім'я президента офшорного ланцюжка, яка через Нідерланди та Кіпр веде на Британські Віргінські острови, президент України пояснив необхідністю передати свою кондитерську корпорацію Roshen в так званий сліпий траст. Тобто - в довірче управління авторитетної зарубіжної структурі.

"Підписання угоди про довірчої власності відбулося після дуже довгих консультацій і узгоджень 14 січня цього року. Передача активів Rothschild також завершилася в кінці березня або на початку квітня ", - сказав Порошенко.

За інформацією журналістів, насправді на момент цієї заяви 10 квітня сліпого трасту ще не було. Він з'явиться тільки 27 квітня, коли швейцарська компанія Rothschild Trust стане власником акцій кіпрської компанії CEE Confectionery Limited, яка об'єднує активи Roshen. Акціонери в Roshen змінилися, але для реального управління компанії цього недостатньо.

Такий план Петро Порошенко виклав 10 квітня, і вже 25 квітня в кіпрській компанії з'явився новий директор. Однак їм стала не довірена особа Rothschild Trust, а Сергій Зайцев - колишній однокласник Порошенко і топ-менеджер Roshen. Зміна власників повинна відбитися і в українському реєстрі. Однак поки там змін немає. Власником Roshen залишається Петро Порошенко.

Кіпрська фірма, якій нещодавно почав управляти Ротшильд траст, 25 березня випустила 18 000 акцій і продала їх по 218 євро за кожну українському ПАТ ЗНКІФ "Прайм ессетс кепітал", власником якого є Петро Порошенко. Всього фонд, який об'єднує активи президента України, в той день купив акцій на 3 926 160 євро.

Оскільки на той момент власником кіпрської компанії через компанію на Британських Віргінських островах також був Петро Порошенко, ця транзакція виглядає підозріло. Журналісти Слідство Інфо звернулися з цим документом до експертів. Коли фонд Порошенко купив акцій майже 4 мільйони євро в той же день він передав їх своїй же компанії з Британських Віргінських островів - Prime Asset Partners Limited.

Експерти та журналісти стверджують, що Порошенко не міг не знати про транзакції в 4 мільйони євро за кордон, яку зробив його власний фонд. Також він не міг не знати, що його ж власна виргинская компанія отримала акції на кілька мільйонів євро.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада