ЗМІ простежили, як ботоферми Зеленського знищують його опонентів

Видання "Букви" проаналізували сторінки президента Володимира Зеленського у соцмережах та помітили брудну гру з боку Офісу президента
 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Букви".

Основні ресурси спрямовані на позитивну оцінку роботи Володимира Зеленського: просування його відеозвернень, позитивна оцінка законодавчих ініціатив і підтримка у політичних конфліктах, також поширюють думки та аналітику очільника Офісу президента Андрія Єрмака. Часто згадують Олександра Корнієнка, заступника голови депутатської фракції партії "Слуга народу", голову Держгеокадастру Романа Лещенка, депутатів монобільшості Євгенію Кравчук та Олександра Качуру.

Проаналізовані Facebook-сторінки: Про Україну, Новини України, Ньюз Тайм, Столичний експрес, Україна як є, Українські вісті, Новини країни, Про головне, Київ. Новини, Kyiv News, Тільки правдиві новини, Правдиві новини, Народні вісті, Старі Політики, Час Новин, Резонанс UA, Правда UA, Київ UA, Реалії UA, Український світ.  

Майже всі сторінки було створено упродовж двох останніх років та ведуться за однаковим принципом: сторінку з певною періодичністю наповнюють контентом із різних ЗМІ, але акцентують на прославленні "успіхів" влади та боротьбі з її політичними опонентами. На сторінках регулярно запускають політичну рекламу, яка також спрямована на боротьбу з опонентами і підтримку влади.

Цікаво, що у всіх сторінок спільні боти для поширення, а поширенням постів на усіх сторінках займаються одні й ті ж профілі. "Букви" нарахували 104 основних боти та кількадесят другорядних, за допомогою яких інформацію поширювали по всій країні.

Водночас, головним ворогом мережі ботів став п’ятий президент України – Петро Порошенко. Йому присвячують цілі групи і згадують виключно в негативному контексті: Порошенкові нав’язують партнерство з Медведчуком, докоряють Мінськими домовленостями, використовують фотошоп та меми.

"Тільки на рекламу постів про новорічний відпочинок Порошенка у січні власники сторінок витратили понад 1000 доларів. Паблік "Старі політики" було задіяно проти Порошенка ще на президентських виборах 2019 року та відтоді присвячено переважно висміюванню п’ятого президента", – пише видання.

Також чимало уваги, особливо останнім часом, приділяють Дмитрові Разумкову, на рекламні атаки проти якого тільки за лютий 2021 року витрачено від 1400 до 1800 доларів США.

Крім того, під атаку потрапив український режисер та колишній політв’язень РФ Олег Сенцов після того, як назвав себе "подарунком Зеленському від Путіна", мер Черкас Анатолій Бондаренко, який кинув карантинний виклик Зеленському, "Дизель Шоу", яке звинувачувало "Квартал-95" у плагіаті, Андрій Богдан, Гео Лерос, Віталій Кличко та Арсеній Яценюк.

Інформаційна робота з меседжами, які треба поширити, базується на трьох рівнях. Спочатку створюється джерело — зазвичай це пост на особистій сторінці впізнаваного експерта чи політолога або стаття в малопомітному медіа на задану тему. Часто такими інфоприводами ставали статті або виступи політологів Петра Олещука, Петра Охотіна, Сергія Лямця, Володимира Фесенка та ін.

Далі на кількох публічних сторінках у Facebook створюється публікація із посиланням на думку експерта.

Поширення матеріалу відбувається через закупівлю платної реклами Facebook: пост стає видимим у стрічці широкому колу користувачів, але з поміткою "Реклама". Також поширюється через сітку ботів на чужих пабліках: за допомогою десятка фальшивих сторінок публікацію поширюють у Facebook-групах по всій країні. Залежно від того, наскільки важливою є тема, пост можуть "закинути" у пул від 5 до 200 локальних груп. Це дозволяє створити ефект "органічного" поширення, матеріал за день можуть побачити кілька сотень тисяч користувачів. З переваг: люди бачать новину прямо в групі, де є лише жителі певного міста або ОТГ.

Видання зазначає, що на політичну рекламу ці сторінки витратили майже 778 тисяч гривень (дані взято з відкритої для всіх Бібліотеки реклами). Наразі сторінки, на яких ставили політичну рекламу, видалені, тож інформація залишається тільки на скріншотах.

Нагадаємо, раніше Єрмак пояснив, чому падає рейтинг Зеленського.

Читайте також: Ковід, "качки" і телевізор: Хто ж насправді винен у падінні рейтингу Зеленського

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme