UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

ЗМІ повідомили, скільки насправді українці платитимуть за газ

Видання "Ділова столиця" детально розібралося у тому, на скільки ж уряд знизив ціну на газ і скільки доведеться платити українцям протягом цього опалювального сезону

Про це Depo.ua із посиланням на "Ділову столицю".

"На засіданні Кабміну 18 січня було проголосовано постанову, якою встановлено граничну ціну газу для населення — 6,99 грн за 1 куб. м на найближчі місяці. Сам документ ще не оприлюднений, але, виходячи з його проектів, які раніше потрапляли в ЗМІ, це буде ціна вже з урахуванням ПДВ та витрат на транспортування газу по магістральних газопроводах Денис Шмигаль поділився і урядовими підрахунками: у порівнянні з сьогоднішньою ціною газу вона буде знижена для споживачів на 30%, а для деяких — і зовсім на 40%. На своїй сторінці в Facebook він пояснив, що 6,99 грн — це найнижча ціна на газ, яка була зафіксована на біржі в січні", – нагадало видання.

Але разом з тим у "Діловій столиці" зазначили, що 6,99 грн за 1 куб. м — це найнижча ціна газу на січень для побутових споживачів, яку встановило ТОВ "Газ АП": "Навіть "Нафтогаз України", який поставляє газ приблизно 2% побутових споживачів України, на січень встановив ціну в 7,22 грн за 1 куб м, у більшості газсбитів в прайсі значилися суми в 9-10,8 грн за 1 куб м".

З видання робить висновок, що Шмигаль завищив ефект зниження цін, оскільки для абонентів "Нафтогазу" після встановлення граничної ціни вартість 1 кубометра газу знизиться всього лише на 3,2%, а для основної маси споживачів газу, які в січні цього року купують його по 9-10 грн за кубометр, платежі знизяться на 22-30%.

За словами Дениса Шмигаля, нова ціна — на 1,5 грн нижча за ту, яка була в опалювальному сезоні 2018-2019 рр., коли платіжки на домогосподарство становили в середньому 2,5-3 тис. грн, або 75% від мінімальної зарплати. "Встановлена нами ціна 6,99 грн за 1 куб м знизить платіжку на 500 грн, і вона становитиме 40% від нинішньої мінімальної зарплати", — сказав Денис Шмигаль.

На скільки ж полегшає платіжка за газ для середньостатистичного споживача? "Ділова столиця" порахувала вартість після січневої знижки.

За даними НКРЕКУ, середнє споживання газу, в тому числі, і для опалення в багатоквартирних будинках в лютому 2018 р. склало 150 куб. м. За три роки воно кардинально не знизилося, тому якщо взяти за точку відліку цей показник, то при ціні газу в 9 грн такий споживач заплатив би 1350 грн, але після встановлення граничної ціни заплатить тільки 1049 грн.

Споживання газу в приватних будинках традиційно більше — в середньому 267 кубів (дані за той же лютий 2018 р.), і для них економія вже буде більш відчутною для гаманця: вони заплатять 1866 грн замість 2403 грн.

Однак ті, хто споживає газ лише для газової плити, використовують в середньому в місяць трохи більше 12 куб. м. Тому вони зможуть заощадити мізерно — близько 24 грн на місяць. Також уряд пообіцяв, що буде знижений тариф і на послуги з розподілу газу, який був підвищений з 1 січня цього року. "Ми виходимо на рішення, що гранична ціна на розподіл буде 1,79 грн за куб", — зазначив прем'єр.

Тарифи на розподіл газу для облгазів, нагадала ДС, затверджує Національна комісія, що здійснює регулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), тому уряд очікує від неї прийняття відповідних рішень найближчим часом. Але коли це станеться — поки незрозуміло, оскільки на сайті НКРЕКУ навіть немає проектів відповідних документів. Також незрозуміло: тариф на розподіл в 1,79 грн — це з урахуванням ПДВ або без нього. А від цього багато що залежить — є різниця платити 1,79 грн за доставку "куба" або цілих 2,15 грн.

"На сьогодні тариф на розподіл газу в залежності від регіону коливається (з урахуванням ПДВ) від 0,37 грн за 1 куб м ( "Київгаз") до 3,06 грн (ТОВ "Газовик"). При цьому тариф нижче 1,79 грн за 1 куб. м вже зараз нижче у 16 облгазів, наприклад, таких як "Харківміськгаз", "Криворіжгаз", "Черкасигаз", "Одесагаз", "Київоблгаз". При цьому найвищі тарифи — у невеликих облгазів: "Мелітопольгаз" — 2,62 грн за 1 куб м, "" Тисменицягаз "- 2,84 грн," Лубнигаз "- 2,94 грн. Однак слід уточнити, що це — тариф на послуги облгазу, а плата за послуги з розподілу для кожного споживача індивідуальна і залежить від обсягу газу, який той спожив в попередньому році. Щоб вирахувати, скільки доведеться платити за послуги з доставки газу в місяць (платежі однакові щомісяця протягом року), необхідно обсяг спожитого в минулому році газу помножити на тариф і розділити на 12. Тому орієнтовна максимальна ціна газу для побутових споживачів (6,99 грн за 1 куб м газу — як товару, і 1,79 грн — за транспортування) становитиме 8,78 грн", – резюмує "Ділова столиця".

Нагадаємо, що після зростання ціни на газ для споживачів усією Україною на початку січня прокотилася хвиля протестів. Протестувальники, зокрема, перекривали траси міжнародного значення.

Влада відреагувала на масові протести зниженням ціни на газ до 6,99 грн за кубометр. Втім, ця знижка діятиме лише до кінця опалювального сезону.

Читайте також: Ціну на газ для населення знизили: Що вирішив уряд

Не газом єдиним: Чому наступні протести можуть виникнути через ціни на електрику

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme